Strona główna 0_Slider Gruszów na inaugurację II Koncertów Ziemi Świdnickiej

Gruszów na inaugurację II Koncertów Ziemi Świdnickiej [FOTO]

0

Wśród pól, lasów i łąk, niedaleko Świdnicy, ukryte są miejsca niezwykłe. Poznaniu ich tajemniczej natury towarzyszy zwykle zaskoczenie. To małe wiejskie kościółki oraz dawne pałace arystokratów. Położone nieco na uboczu, stwarzają idealne warunki do rozkoszowania się muzyką w pięknych wnętrzach i wyciszającym otoczeniu. To właśnie do nich zawitały organizowane już po raz drugi Koncerty Ziemi Świdnickiej.

W tegorocznej odsłonie festiwalu odbędzie się aż sześć spotkań z muzyką klasyczną. Repertuar koncertów wypełnią kompozycje od renesansu po XXI w., klasyczne i jazzowe. Wykonawcami koncertów będą wybitni muzycy z różnych krajów: Polski, Niemiec, Francji i Włoch.

Na inaugurację festiwalu, w sobotę w Pałacu Gruszów wystąpili: Karol Lipiński-Brańka (Wrocław) – skrzypce i Anna Wróbel (Warszawa) – wiolonczela.

Kolejne koncerty odbędą się 21 września w Makowicach (kościół św. Katarzyny), 7 października w Krzyżowej (kościół pw. św. Michała Archanioła), 13 października w Witoszowie Dolnym (kościół pw. Nawiedzenia NMP), 14 października na Zamku Topacz w Ślęzie.

Wstęp na wszystkie koncerty jest bezpłatny! Więcej szczegółów na www.chorda-auxit.pl

Michał Nadolski
[email protected]

fot. Dariusz Nowaczyński