Strona główna 0_Slider Co? Gdzie? Kiedy? Weekendowy kalendarz wydarzeń

Co? Gdzie? Kiedy? Weekendowy kalendarz wydarzeń

0

Mecz Polonii Świdnica na trzeci dzień wielkiego otwarcia wyremontowanego stadionu miejskiego, akcja sprzątania Gór Sowich, festyn w Rynku z okazji Europejskiego Dnia bez Samochodu, a może jarmark produktów lokalnych w Bagieńcu? Podpowiadamy co można robić w ten weekend.

Mecz piłki nożnej MKS Polonia Świdnica – MKP Wołów (sobota)

Po towarzyskim, międzypaństwowym meczu reprezentacji U-16 Polska – Czechy oraz uroczystym otwarciu stadionu miejskiego przy ulicy Śląskiej, z udziałem gwiazd lekkiej atletyki, przyszła kolej na trzeci dzień inauguracji wyremontowanej, sportowej areny. 22 września o godz. 14.00 odbędzie się tam mecz IV ligi piłki nożnej Dabro-Bau MKS Polonia Świdnica – MKP Wołów. Z kolei na godz. 18.30 zaplanowano ceremonię zakończenia i dekoracji Mistrzostw Polski w biegach na orientację.

Mistrzostwa Polski w biegu na orientację (sobota-niedziela)

Jak zapewniają organizatorzy z Dolnośląskiego Związku Orientacji Sportowej na starcie Mistrzostw Polski i Mistrzostw Polski Masters w klasycznym biegu na orientację, planowanych na sobotę 22 września w Bystrzycy Górnej stanie blisko 400 zawodników. Dzień później „Nad Zalewem” w Złotym Lesie odbędzie drugi dzień mistrzostw.

W programie mistrzostw odbędą się również imprezy towarzyszące. Marsz na orientację (22.09.2018 r. w Bystrzycy Górnej), bieg sprinterski (22.09.2018 w Parku Harcerskim w Świdnicy) oraz bieg na dystansie średnim w miejscowości Złoty Las (23.09.2018)

Więcej informacji i szczegółowy harmonogram na stronie Gminy Świdnica.

Sprzątanie Gór Sowich (sobota)

Święto Ziemniaka, Świebodzice (sobota)

Burmistrz Świebodzic zaprasza na kolejną imprezę – Święto Ziemniaka. Odbędzie się ona w sobotę, 22 września, w czterech lokalizacjach: Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4, Publiczna Szkoła Podstawowa Integracyjna. Organizatorzy zapewniają mnóstwo atrakcji. Występy dzieci ze szkół i przedszkoli, wielobój siłowy organizowany przez Stowarzyszenie Bona Fide oraz OSiR Świebodzice Sp. z o.o., pokaz taekwondo, występ Ady Piaseckiej z dziećmi z Miejskiego Domu Kultury, teatrzyk dla dzieci, ZUMBA, pokaz straży pożarnej, nauka języków na wesoło. Parafia pw. Św. Brata Alberta Chmielowskiego będzie na swoim stoisku sprzedawała pyszności – ciasta, bigos, pierożki.

Ekologiczna jazda i festyn na Rynku (sobota)

W ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu, przypadającego od 16 do 22 września miasto Świdnica przygotowało szereg wydarzeń i konkursów, których zwieńczeniem będzie festyn zaplanowany na sobotę, 22 września. Odbędzie się na świdnickim Rynku od 12.00 do 14.00.

Święto pieczonego ziemniaka w Strzelcach (sobota)

“Mamo, tato, pożegnaj ze mną lato”, czyli integracyjny festyn rodzinny połączony ze Świętem Pieczonego Ziemniaka przy Szkole Podstawowej w Strzelcach. W sobotę 22 września zaprasza Rada Rodziców, Dyrektor i Rada Pedagogiczna Szkoły Podstawowej w Strzelcach.

Klasyczny rock i country na trzy palce w Klubie Bolko (sobota)

Johnny Trzy Palce, Białe Drzewa i Gneiis to zespoły, które w sobotni wieczór zagrają dla świdnickiej publiczności. Lutowy występ tych pierwszych, przyciągnął do Klubu Bolko ponad 150 osób! Czy tym razem będzie podobnie?

Więcej na stronie Świdnickiego Ośrodka Kultury.

Jarmark produktów lokalnych w Bagieńcu (niedziela)

Pyszne sery, wędliny i wyroby mięsne, miody, ale i wiele ziołowych mikstur i przysmaków z domowej apteki oraz warsztaty bursztynu – to wszystko czeka na gości Fundacji Spichlerz Kultury w Bagieńcu. W niedzielę, 23 września po raz kolejny odbędzie się tam Jarmark Produktów Lokalnych. Jak zwykle w miłym towarzystwie będzie można spędzić niedzielne przedpołudnie. Atrakcją wydarzenia będą warsztaty bursztynu przygotowane przez Monikę Burdkę, która opowie o cudownych właściwościach bursztynu, a dla chętnych zorganizuje warsztaty podczas których będzie można wykonać bursztynowe drzewka szczęścia oraz piękne naszyjniki.

Michał Nadolski
[email protected]