Strona główna 0_Slider Basen przy „Czwórce” zamknięty do końca października

Basen przy „Czwórce” zamknięty do końca października

9

Jeszcze przez co najmniej kilka najbliższych tygodni nieczynny będzie basen kryty przy świdnickiej Szkole Podstawowej nr 4. Tym samym świdniczanom stawiającym na pływanie i inne wodne aktywności pozostaje korzystanie z pływalni przy ulicy Równej lub obiektów znajdujących się poza granicami miasta.

Obecne zamknięcie basenu przy „Czwórce” ma związek nie tylko z ogólnymi pracami modernizacyjnymi, sukcesywnie obejmującymi kolejne elementy szkolnego kompleksu przy ulicy Marcinkowskiego. W planach jest chociażby przebudowa całej instalacji służącej do uzdatniania wody.

Kilka dni temu ogłoszono przetarg na wykonanie projektu oraz samych robót przy systemie filtrowania wody. To już drugie podejście do tej inwestycji. Poprzednie zamówienie, ogłoszone w lipcu, zostało unieważnione. Otwarcie ofert w bieżącym przetargu wyznaczono na 24 września. Jeżeli tym razem uda się wybrać wykonawcę prac, na przygotowanie dokumentacji projektowej oraz wykonanie przebudowy będzie on miał 60 dni, licząc od daty podpisania umowy. Może to wpłynąć na zmianę terminu ponownego otwarcia basenu.

Póki co, do pracy cały czas przychodzą zatrudnieni przez szkołę ratownicy. Jak wyjaśnia dyrektor SP4, Beata Laskowska, na czas zamknięcia basenu przydzielono im inne prace.

Michał Nadolski
[email protected]

fot. Dariusz Nowaczyński

Poprzedni artykułPółprzytomna seniorka leżała przy drodze. Pomocy udzielił jej policjant po służbie
Następny artykułZbiorą elektrośmieci pod urzędem