Strona główna 0_Slider Basen przy “Czwórce” zamknięty do końca października

Basen przy “Czwórce” zamknięty do końca października

11

Jeszcze przez co najmniej kilka najbliższych tygodni nieczynny będzie basen kryty przy świdnickiej Szkole Podstawowej nr 4. Tym samym świdniczanom stawiającym na pływanie i inne wodne aktywności pozostaje korzystanie z pływalni przy ulicy Równej lub obiektów znajdujących się poza granicami miasta.

Obecne zamknięcie basenu przy “Czwórce” ma związek nie tylko z ogólnymi pracami modernizacyjnymi, sukcesywnie obejmującymi kolejne elementy szkolnego kompleksu przy ulicy Marcinkowskiego. W planach jest chociażby przebudowa całej instalacji służącej do uzdatniania wody.

Kilka dni temu ogłoszono przetarg na wykonanie projektu oraz samych robót przy systemie filtrowania wody. To już drugie podejście do tej inwestycji. Poprzednie zamówienie, ogłoszone w lipcu, zostało unieważnione. Otwarcie ofert w bieżącym przetargu wyznaczono na 24 września. Jeżeli tym razem uda się wybrać wykonawcę prac, na przygotowanie dokumentacji projektowej oraz wykonanie przebudowy będzie on miał 60 dni, licząc od daty podpisania umowy. Może to wpłynąć na zmianę terminu ponownego otwarcia basenu.

Póki co, do pracy cały czas przychodzą zatrudnieni przez szkołę ratownicy. Jak wyjaśnia dyrektor SP4, Beata Laskowska, na czas zamknięcia basenu przydzielono im inne prace.

Michał Nadolski
nadolski@swidnica24.pl

fot. Dariusz Nowaczyński

 • Misza

  To chyba standard. Kończą się wakacje rozpoczyna rok szkolny i basen ZAMKNIĘTY.
  Oczywiście wszystkich prac nie można było wykonać w SIERPNIU kiedy nikt nie korzystał z basenu tylko wtedy kiedy dzieci rozpoczynają WF.

  Może za rok ktoś pomyśli…

  • Siostra Bernadetka

   Daj spokój. Ten basen miał tak brudną wodę że żal było w nim dzieci zamaczać już w tydzień po uruchomieniu.

   • Swidniczanin

    Dziwne? Rury są już tak skorodowane i dziurawe, że głowa boli. Opaska na opasce. Nawet samo napełnianie trwało dłużej, niż zwykle bo w każdej chwili mogło to strzelić i dopiero byłby problem, bo pod niecką oprócz rur jest spora powierzchnia i mnóstwo urządzeń, w tym piec gazowy do ciepłej wody. Dlatego cieszę się, że coś z tym wreszcie zrobią.

 • YES

  Ładny skansen, ale przecież zawsze mozna podjechać do Świebodzic,Żarowa a ostatnio do Witoszowa lub w ostateczności do drugiego skansenu przy Równej 🙂

  • Siostra Bernadetka

   Ale wiesz że od tego jeżdżenia to smog generujemy?

   • Polak

    Zawsze można kupić Tesle tylko ostatnio się palą .

    • Siostra Bernadetka

     A widziałeś kiedyś coś na poziomie Tesli pod basen miejskim?

     • Polak

      Tak widziałem o zdrowie dbają biedni i bogaci .

     • Polak

      Ale nie chodzi o Tesle tylko jak słyszę o tym pseudo smogu to myślę , że to zwykła nagonka .

   • YES

    jakby naszą metropolię stać byłoby na wybudowanie normalnego basenu (Witoszów :-)) to bym nie tworzył smogu 🙂

   • Swidniczanin

    Smog zacznie się w sezonie grzewczym i oczywiście będzie to wina samochodów. Póki co powietrze jest bardzo dobre, patrzyłem na nasz czujnik – kolor zielony.