Strona główna 0_Slider Więcej kursów do Wałbrzycha. Odjazdy z placu Grunwaldzkiego

Więcej kursów do Wałbrzycha. Odjazdy z placu Grunwaldzkiego

0

W październiku ma zacząć obowiązywać nowy rozkład jazdy linii 31A. Połączenie autobusowe między Świdnicą, Świebodzicami i Wałbrzychem cieszy się rosnącym zainteresowaniem mieszkańców, stąd konieczność zwiększenia liczby kursów. Zmieni się także przystanek początkowy – zamiast placu św. Małgorzaty będzie to plac Grunwaldzki.

Dotychczas kursy na uruchomionej 8 września linii odbywały się 5 razy dziennie. Już po pierwszych kilku dniach działania nowej trasy świdnicki przewoźnik odniósł się do sugestii zgłoszonych przez podróżnych. – Uwagi zgłoszone przez pierwszych pasażerów i wcześniej w mediach społecznościowych spowodowały, że wystąpiliśmy już teraz o zmiany w rozkładzie jazdy: jeszcze w październiku zwiększymy liczbę kursów w dni robocze do 15 a w soboty i niedziele do 7 – mówił Witold Tomkiewicz, rzecznik spółek miejskich.

Planowane zmiany potwierdził szef świdnickiego Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego. Przedstawił przy tym planowany, nowy rozkład jazdy linii 31A, ale także zdradził, że przystanek początkowy w Świdnicy zostanie przeniesiony na plac Grunwaldzki. Od samego początku o podobną zmianę apelowali mieszkańcy, wskazując, że okolica Centrum Przesiadkowego jest bardziej odpowiednia dla tego rodzaju linii, a także ułatwi przesiadki osobom korzystającym z busów i pociągów. – Zaczniemy jeździć wg [nowego] rozkładu jazdy już w październiku ale jeszcze nie wiemy od którego dnia. Wkrótce podam konkretną datę – deklaruje Tomasz Kurzawa, prezes MPK.

Michał Nadolski
[email protected]