Strona główna 0_Slider Znamy zwycięzców turnieju Silesian Cup!

Znamy zwycięzców turnieju Silesian Cup! [FOTO]

0

Czterodniowe zmagania w ramach trzynastej edycji turnieju piłkarskiego Silesian Cup zakończone. Dziś poznaliśmy triumfatorów w pięciu kategoriach wiekowych, a na najwyższych stopniach podium uplasowali się piłkarze Polonii-Stalio Świdnica, Gryfa Świdnica, GKS-u Bełchatów, Atom Grądy i Kadra Lubuskiego Związku Piłki Nożnej.

Polonia-Stal Świdnica wykazała się podczas tegorocznej edycji Silesiana 100% skutecznością. Biało-zieloni wystartowali tylko w jednej kategorii wiekowej, całkowicie ją zdominowali i pewnie wskoczyli na najwyższy stopień podium. Po fazie grupowej legitymowali się kompletem sześciu wygranych i bilansem  goli 66:6! W ćwierćfinale podopieczni Przemysława Malczyka ograli 9:0 TJ Sokol Olsany, w półfinale 5:1 WKS Śląsk Wrocław, a w wielkim finale 4:2 AP I Żyrardów. Radość młodej drużyny Polonii Stali Świdnica z rocznika 2009 była ogromna i nie przeszkodził temu nawet fakt, iż pomimo kompletu zwycięstw i bilansu goli 84:9, chłopcy trenera Malczyka nie otrzymali żadnej nagrody indywidualnej. Ostatecznie AP I Żyrardów był drugi, a podium uzupełnili piłkarze Śląska Wrocław, którzy w finale pocieszenia pewnie ograli Gryfa Świdnica w stosunku 6:3.

Wśród dziesięciolatków najlepsi okazali się z kolei gospodarze – zawodnicy Gryfa Świdnica. Podopieczni Janusza Masnego po fazie grupowej zajmowali drugą lokatę. W półfinale Gryfiacy ograli 2:0 ekipę APG Gliwice, a w decydującym boju przyszło im się zmierzyć z Parasolem Wrocław. Ten mecz również padł łupem Gryfiaków, którzy pokonali Parasol Wrocław 3:1. Trzecia lokat była udziałem drużyny APG Gliwice po wygranej 5:3 z AP I Żyrardów.

W pozostałych kategoriach wiekowych zwyciężały już drużyny spoza Świdnicy. W klasyfikacji U-11 na najwyższym stopniu podium uplasowali się zawodnicy GKS-u I Bełchatów, którzy w wielkim finale pokonali 4:0 Piotrcovię I Piotrków Trybunalski. Na trzecim stopniu podium stanęli piłkarze czeskiego TJ Sokol Olsany. Sporo emocji było w wielkim finale kategorii U-12. Po serii rzutów karnych wygrali zawodnicy Atomu Grądy, minimalnie wyprzedzając WKS Śląsk Wrocław. Za nimi znaleźli się gracze Zjednoczonych Pudliszki. W najstarszej kategorii wiekowej (U-14) zwyciężyli przedstawiciele Kadry Lubuskiego Związku Piłki Nożnej, którzy w finale pokonali 2:0 GKS I Bełchatów. Na trzecim stopniu podium wylądowali piłkarze rosyjskiego FK Svetly.

/FOTO: Dariusz Nowaczyński/