Strona główna 0_Slider Wydział komunikacji będzie czynny także po południu

Wydział komunikacji będzie czynny także po południu

7

Od 3 września Wydział Komunikacji, Transportu i Dróg Publicznych Starostwa Powiatowego w Świdnicy, za wyjątkiem Zamiejscowego Referatu Komunikacji w Strzegomiu, zmienia swoje godziny urzędowania. To kolejny pomysł na udogodnienia. Od 2015 roku można przez internet rezerwować konkretną godzinę wizyty.

Zdjęcie archiwum

Nowe godziny urzędowania:

Do tej pory wydział czynny był do godz. 14.30 (w poniedziałki, środy i czwartki), do godz. 17 (we wtorek) oraz do godz. 12.45 w piątek. Od 3 września Wydział Komunikacji w zakresie rejestracji pojazdów i wydawania praw jazdy czynny będzie w poniedziałek, wtorek i czwartek od godz. 7.30 do godz. 17.30, w środy od 11.30 do 17.30, natomiast w piątek od 7.30 do 12.45.

Wizyta przez internet

Wizytę w wydziale można umówić przez internet. Aby to zrobić, trzeba:

1. Wejść na stronę: www.powiat.swidnica.pl i odszukać ikonę:

DSW 1234
REZERWACJA WIZYTY W WYDZIALE KOMUNIKACJI

2. W głównym menu określamy dzień i godzinę kiedy chcemy przyjść do urzędu oraz określamy rodzaj sprawy do załatwienia. Wprowadzamy także pozostałe wymagane przez system dane.
3. Na koniec otrzymacie Państwo potwierdzenie danych oraz specjalny kod, który zostanie przesłany również na podany adres e-mail.
4. W dniu, w którym odwiedzimy urząd należy wpisać uzyskany kod podczas pobierania biletu w biletomacie.

Dla tych, którzy nie chcą ustalać konkretnego terminu wizyty starostwo przygotowało kolejne ułatwienie. Wchodząc na stronę internetową powiatu świdnickiego możemy sprawdzić liczbę osób oczekujących w kolejce w danej chwili. Wystarczy, że na stronie odnajdziemy ikonę:

DSW 1234
SPRAWDŹ KOLEJKĘ W WYDZIALE KOMUNIKACJI

/Źródło Starostwo Powiatowe w Świdnicy/