Strona główna 0_Slider Trwa budowa nowego parkingu przy Latawcu. Pomieści ponad 60 aut

Trwa budowa nowego parkingu przy Latawcu. Pomieści ponad 60 aut

8

Do końca października powinny zakończyć się prace przy budowie nowego parkingu przy świdnickim szpitalu powiatowym. Czy dzięki niemu zakończy się parkingowa gehenna, jaką od lat przeżywają pacjenci świdnickiego „Latawca” i odwiedzający ich bliscy?

O konieczności budowy nowych miejsc parkingowych w okolicy szpitala można się przekonać niemal codziennie. Znalezienie wolnego miejsca na istniejącym parkingu graniczy z cudem. Nic więc dziwnego, że kierowcy często zatrzymują się w miejscach niedozwolonych, tym samym narażając się na mandaty.

Sytuacja na moment poprawiła się w 2011 roku, kiedy to ukończono rozbudowę parkingu znajdującego się przed głównym wejściem do szpitala. Powstało wówczas 89 miejsc dla samochodów. Od tego czasu ruch przed „Latawcem” wcale nie zmalał, dlatego też zmotoryzowani ponownie zaczęli się upominać o powiększenie parkingu. Po kilku latach ich prośby zostały wysłuchane.

Do końca października przy ulicy Korczaka ma powstać nowy parking. Inwestycję za niemal 657 tys. złotych zrealizuje firma DROG-ZIEM. Początkowo urzędnicy planowali wydać na ten cel 500 tys. złotych, z czego 100 tys. przekazało Starostwo Powiatowe.

W ramach pierwszego etapu budowy powstaną 63 miejsca postojowe. Docelowo przy Korczaka powstaną stanowiska dla 102 samochodów, w tym 12 szerszych miejsc, przeznaczonych dla osób niepełnosprawnych.

To kolejna miejska inwestycja prowadzona w okolicach świdnickiego szpitala. W ubiegłym roku wzdłuż ulicy Korczaka powstała nowa ścieżka pieszo-rowerowa, a przy skrzyżowania z ulicą Leśną – pętla autobusowa, dzięki której skróciła się droga z przystanków do „Latawca”. Wciąż jednak nie wiadomo, kiedy miejscy drogowcy zajmą się naprawą nawierzchni ulicy Korczaka, na której zły stan wskazują zmotoryzowani.

Michał Nadolski
[email protected]

Poprzedni artykułStrażacy mają nowego komendanta. Jakie ma plany na najbliższe lata?
Następny artykułStwórz sypialnię swoich marzeń – sposoby na jej dekorację