Strona główna 0_Slider Targ Ziemi z sierpniowymi przysmakami i rękodziełem

Targ Ziemi z sierpniowymi przysmakami i rękodziełem

0

Setki osób już od ponad roku w pierwszą niedzielę miesiąca pojawiają się na Targu Ziemi w gospodarstwie przypałacowym Bzowa Ostoja w Kraskowie. Nie inaczej jest dzisiaj. Od południa swoje przetwory, miód, owoce, warzywa i rękodzieło sprzedają lokalni wytwórcy, hodowcy i twórcy.

Tradycyjnie można kupić warzywa z gospodarstw ekologicznych, są też maliny, śliwki i domowe przetwory. Nie brakuje swojskich wędlin, serów, jogurtów, chlebów; jest tradycyjnie wytwarzana mąka z młyna w Siedlimowicach, są lokalne piwa i wina. Można kupić ręcznie robioną biżuterię, frywolitki, pledy, deski i naczynia drewniane, ozdoby. W dawnej stodole i stajni swoje stoiska rozłożyło około 30-tu wystawców. Na targu pojawią się także goście zza południowej granicy. Sąsiedzka wizyta z Czastolovic i Rychnowa nad Knieżną przedstawicieli Czeskiego Związku Sadowników i Ogrodników ma na celu  wymianę doświadczeń.

Organizatorami Targu Ziemi są stowarzyszenie Kooperatywa 124 i Gminny Ośrodek Kultury w Marcinowicach. Targ dzisiaj potrwa do 16.00. Kolejny za miesiąc, 2 września.

red.

Poprzedni artykułŚwidnicka giełda pełna skarbów [FOTO]
Następny artykułSri Lanka triumfuje w Szczepanowie