Strona główna 0_Slider Tajemnicze zniknięcie czarodzieja w Galerii Świdnickiej?

Tajemnicze zniknięcie czarodzieja w Galerii Świdnickiej? [FOTO]

0

Poszukiwanie czarodzieja w Pokoju Zagadek czy przekraczanie wymiarów w Strefie Wirtualnej Rzeczywistości. Takie niecodzienne atrakcje przygotowała Galeria Świdnicka na zakończenie wakacji. „Zagadkowy weekend” potrwa aż do niedzieli.

Pokój Zagadek to mobilny escape room przygotowany przez „Tkalnię Zagadek” z Wrocławia. – Wszystko zaczyna się od pokazu magika w Galerii Świdnickiej. Wkrótce potem w niewyjaśnionych okolicznościach czarodziej znika, a razem z nim biżuteria, tych którzy oglądali jego występ. Na miejsce zdarzenia przyjechała policja, detektywi i telewizja. Niestety w śledztwie nadal nie ma postępu. Zagadkę mogą rozwiązać tylko ochotnicy – przedstawia scenariusz „Namiotu Czarodzieja” Katarzyna Kielar-Chojniak z wrocławskiej „Tkalni Zagadek”.

Do Pokoju Zagadek jednocześnie może wejść maksymalnie 5-osobowa grupa. Zabawa skierowana jest do osób w wieku od 6 do 99 lat i trwa około 20 minut. Zapisy prowadzone są na miejscu, ale wizytę można też umówić pod numerem telefonu 608 111 661. – Zainteresowanie jest duże. Najwięcej zapisów mamy na sobotę, ale jeszcze są wolne miejsca – zachęca do udziału w zabawie Katarzyna Kielar-Chojniak.

„Namiot Czarodzieja” to nie jedyna atrakcja trwającego w Galerii Świdnickiej „Zagadkowego weekendu”. Na odwiedzających czeka także Strefa Wirtualnej Rzeczywistości. – Jest to nowa forma rozrywki. Za pomocą specjalnych okularów i aplikacji przenosimy się jakby do środka komputera. W innym wymiarze możemy obrócić się 360 stopni. Więc widzimy wszystko co się dzieje wokół nas. Możemy popływać, pograć, porzucać się śnieżkami czy ponurkować – wyjaśnia Tomasz Chojniak z Tkalni Zagadek”. Możliwości jest bardzo wiele, a każda z nich daje niecodzienne doznania. – Najpopularniejszą aplikacją, szczególnie wśród dzieci jest job symulator. Dzięki niemu znajdujemy się w przestrzeni, w której na przykład możemy wszystkim porzucać czy chociażby pobrudzić się keczupem – dodaje.

„Zagadkowy Weekend” w Galerii Świdnickiej potrwa do niedzieli. Każdego dnia z atrakcji będzie można skorzystać w godzinach od 11.00 do 19.00.

/Tekst: Agnieszka Nowicka/
/Zdjęcia: AN i Dariusz Nowaczyński/