Strona główna Sport Piłka nożna Świdniccy juniorzy grają dalej w Pucharze Polski

Świdniccy juniorzy grają dalej w Pucharze Polski

0

Młode zespoły Polonii Stali Świdnica w komplecie awansowały do drugiej rundy piłkarskiego Pucharu Polski na szczeblu OZPN Wałbrzych. Obie nasze juniorskie drużyny rozprawiły się z przedstawicielami seniorskiej klasy A. Juniorzy starsi pokonali Włókniarza Głuszyca, juniorzy młodsi Boxmet Piskorzów.

Jako pierwsi do rywalizacji przystąpili juniorzy starsi Polonii Stali Świdnica prowadzeni przez trenera Szymona Majchrczyka. Biało-zieloni do przerwy prowadzili 1:0, a na listę strzelców wpisał się Bartłomiej Kurzeja. Po zmianie stron nie rezygnowaliśmy z ataków i swoją przewagę udokumentowaliśmy golem Szymona Kopacza. Ostatecznie rywale zdołali zmniejszyć nieco straty, kończąc mecz porażką 1:2. Juniorzy starsi Polonii Stali awansowali do drugiej rundy, w której zmierzą się z beniaminkiem klasy okręgowej – Pogonią Pieszyce. Spotkanie odbędzie się za dwa tygodnie – w środę, 29 sierpnia.

Polonia Stal Świdnica (LDJ) – Włókniarz Głuszyca 2:1 (1:0)

Polonia Stal: Szczepaniuk, Kurzeja, Bieniasz, Florian, Jastrzębski, Ciuba, Kucharski, Sikora, Hądzlik, Sawa, Czabanowski oraz Koziarz, Kopacz, Reif, Depta, Białas, Daras.

Później na boisku Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji oglądaliśmy zmagania naszych juniorów młodszych. Dla podopiecznych Michała Oleszczyka był to oficjalny debiut w starciu z ekipą seniorską. Biało-zieloni mieli sporą przewagę w starciu z Boxmetem Piskorzów i finalnie pewnie awansowali do drugiej rundy Pucharu Polski. Rezultat otworzył Dorian Krakowski wykorzystując sytuację jeden na jednego z bramkarzem Boxmetu. Jeszcze przed przerwą goście zdołali doprowadzić do remisu. Kolejne dwa trafienia były udziałem świdniczan. W drugiej połowie do siatki trafili Dorian Krakowski oraz Igor Rajca i było już 3:1. Przyjezdni strzelili na 3:2, ale kropkę nad „i” postawił Igor Rajca. W kolejnej rundzie naszym przeciwnikiem będzie Włókniarz Kudowa Zdrój (klasa okręgowa).

Polonia Stal Świdnica (LDJM) – Boxmet Piskorzów 4:2 (1:1)

Polonia Stal: Doliński, Cząstka, Kopycki, Tragarz, Dyś, Żukowski, Stachurski, Krakowski, Sałata, Madziała, Ciosek oraz Kanecki, Skóra, Makówka, Wilicki, Rajca, Zalewski.