Strona główna 0_Slider Świdnica od podwórza – odc. 30

Świdnica od podwórza – odc. 30 [FOTO]

0

Czasami duże z wieloma drzewami, bujnymi krzewami i dziko rosnącą trawą. Innym razem niewielkie z równo przystrzyżonym trawnikiem, ławkami i sznurami na pranie. Zapraszamy na kolejny spacer po świdnickich podwórkach.

W tym odcinku przyjrzymy się podwórzom na tyłach kamieniec przy Placu 1000-lecia. 

Zdjęcie Google Maps 

Plac 1000-lecia 2 

Niewielki skrawek ziemi od ulicy oddziela brama. Płot obrasta bluszcz i kwiaty. Druga część terenu znajduje się na podwyższeniu. Tam znajdziemy sznury na pranie i bujny gaj.

Plac 1000-lecia 3

Podwórko dzieli się na dwie części. Po wyjściu z bramy widzimy przystrzyżoną trawę, krzewy i schody, które prowadzą na poziom niżej. Tam oprócz ogromnego orzecha zobaczymy zaniedbane krzaki i dziko rosnącą trawę.

Plac 1000-lecia 4 

Ogród. Tym słowem można opisać teren, który kryje się za kamienicą nr 4. Zadbany trawnik, odmalowane ławki ukryte pod drzewem to nic przy przyciągających wzrok zdobionych donicach.

Plac 1000-lecia 5

Widać pewne niedociągnięcia, ale nie można powiedzieć, że mieszkańcy nie dbają o teren za domem. Mimo rosnącej tam jabłoni na ziemi nie znajdziemy zgniłych jabłek, a w centralnej części podwórka zobaczymy piękne kwiaty.

/Tekst i foto: Artur Ciachowski/

[email protected]

Poprzedni artykułNiezwykli podróżnicy odwiedzą Świdnicę
Następny artykułPrądzyńskiego się sypie? Mieszkańcy alarmują