Strona główna 0_Slider Smakują zdrową żywność i bawią się na świdnickim Rynku

Smakują zdrową żywność i bawią się na świdnickim Rynku

0

Od rana świdnicki Rynek tętni życiem. Na kilkudziesięciu stoiskach można znaleźć przysmaki z różnych zakątków Polski i z najbliższej okolicy, swoje piwa proponują małe browary. Targi i zabawa podczas połączonych imprez potrwa do niedzieli.

Starostwo powiatowe już po raz dwunasty organizuje Targi Zdrowej Żywności „Zdrowie ma smak”. Do Świdnicy zjechali producenci miodów, nalewek, serów, pieczywa. Można kupić rękodzieło, warzywa i owoce z ekologicznych upraw, kosmetyki. Już dzisiaj uczestnicy poznali zwycięzców dorocznego konkursu na najlepszy produkt. Komisja przyznała trzy wyróżnienia i trzy nagrody. Bezkonkurencyjne okazały się sery łomnickie Daniela Sokołowskiego. II miejsce zajęła Jolanta Gut z Winnicy Świdnickiej za białe wino gronowe „Sey”. Trzecią nagrodę odebrał podczas oficjalnego otwarcia Tomasz Krzeczkowski za kombuchę.

Przez dwa dni świdniczanie i goście będą mogli oglądać występy i koncerty. Dzisiaj zapraszał Zespół Pieśni i Tańca „Jubilat”, organizator Straganu Kultury Tutejsi, w ramach którego wystąpił m.in. ukraiński zespół Czeremszyna. A jeszcze dzisiaj dwa koncerty zespołów Carrantouchil i DSW.

Na Rynku czekają także rarytasy dla smakoszy rzadkich gatunków piwa. 15 małych browarów prezentuje ponad 100 piw rzemieślniczych. Festiwal Piwa potrwa do niedzieli.

Poprzedni artykuł10 godzin na SORze. Pacjent składa skargę
Następny artykułPożar cmentarza przy ul. Słowiańskiej w Świdnicy [VIDEO]