Strona główna 0_Slider Ruszą na pomoc i postrzelają o białe kepi!

Ruszą na pomoc i postrzelają o białe kepi!

1

Do bardzo ciekawego wydarzenia sportowego o charakterze charytatywnym dojdzie w sobotę, 1 września. Na świdnickiej strzelnicy mieszczącej się przy Alei Niepodległości odbędzie się turniej strzelecki o białe kepi. Najważniejsza będzie jednak pomoc rodzinie weterana i byłego żołnierza Wojska Polskiego!

Celem zawodów jest nie tylko sportowa rywalizacja, ale przede wszystkim pomoc dla rodziny weterana – st. kpr. Pawła Wróblewskiego. Zawody poprowadzą polscy weterani i byli legioniści, którzy zwycięzcom zawodów przekażą białe kepi. Dochód z zawodów zostanie przeznaczony na pomoc rodzinie dowódcy sekcji strzelców wyborowych i weterana misji w Afganistanie.

Wszyscy chętni bez względu na umiejętności oraz pozwolenia prawne do posiadania broni są zaproszeni na naszą strzelnicę w Świdnicy już 1 września (sobota) w godz. 10:00 – 15:00. Cel jest szczytny, a i zabawa nieprzypadkowa. Mamy odpowiednią kadrę i instruktorów wraz z bronią. Zapraszamy rodziców z dziećmi. Mamy broń i dla nich. Oddajmy 10 strzałów aby pomóc żołnierzowi, ale przede wszystkim ojcu chorych dzieci. Wstęp wolny, 10 strzałów – koszt “co łaska” – zachęcają do udziału w zawodach organizatorzy.

Zawody prowadzone będą w dwóch kategoriach:

1. Amatorzy:
– pistolet centralnego zapłonu – 25m (dorośli)
– karabin bocznego zapłonu – 25m (dzieci)

Główną nagrodą w tej kategorii dla dorosłych jest kurs pozwalający uzyskać pozwolenie na broń palną. Główną nagrodą w tej kategorii dla dzieci jest przejazd wraz z rodzicami pojazdem opancerzonym Goździk na terenie Muzeum Broni i Militariów w Witoszowie Dolnym.

2. Zawodnicy (członkowie klubów strzeleckich oraz niezrzeszeni, chcący potwierdzić swoje umiejętności i spróbować swoich sił):
– karabin centralnego zapłonu (przyrządy otwarte) – 50m
– pistolet dowolny – 50m

Zapraszamy do udziału z własną bronią lub użyczymy broni obiektowej. Zwycięzcą w tej kategorii będzie zawodnik, który zdobędzie najwięcej punktów łącznie (pistolet, karabin). Główną nagrodą jest białe kepi.

We wszystkich kategoriach – za zajęcie pierwszego miejsca organizator przewidział okolicznościowe puchary oraz szereg innych drobnych nagród. – Start jest bezpłatny, jednak ideą jest zbiórka pieniędzy dla rodziny weterana Wojska Polskiego i co z tym się wiąże, oczekujemy hojności startujących i pomocy w zebraniu jak największych funduszy. Rozdanie nagród odbędzie się w Restauracji Stary Młyn o godz. 19:00 – dodają organizatorzy zawodów.

 

Dodatkowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu: 509 378 444. Patronem medialnym wydarzenia jest Swidnica24.pl.