Strona główna 0_Slider Restauracja na świdnickim dworcu wynajęta

Restauracja na świdnickim dworcu wynajęta

23

Po pięciu latach od gruntownej modernizacji budynku dworca Świdnica Miasto jest najemca na pomieszczenia restauracji. 16 sierpnia Miejski Zarząd Nieruchomości podpisał umowę ze świdnicką firmą „Fortuna”.

Tak wyglądała restauracja na dworcu przed II wojną światową.

Poszukiwania najemcy lokalu gastronomicznego rozpoczęto jeszcze w 2012 roku. Wówczas planowano, że zwycięzca przetargu na prowadzenie restauracji o powierzchni ponad 350 m² i letniego ogródka, zacznie użytkować lokal po zakończeniu prac remontowych, prowadzonych w budynku dworca i ukończeniu budowy Centrum Przesiadkowego.

Restauracja po modernizacji dworca, fot. Swidnica24.pl

W pierwszym przetargu wygrała firma Cztery Smaki Świata, jednak zrezygnowała, gdy remont dworcowego gmachu zaczął się znacznie wydłużać. Pomimo tego niepowodzenia, miejscy urzędnicy w dalszym ciągu zapewniali o chęci zagospodarowania restauracyjnych pomieszczeń. Udało się dopiero teraz. – Na najem lokalu użytkowego w budynku “Centrum Przesiadkowego” przy ulicy Dworcowej złożona została 1 oferta, która została przyjęta przez Miejski Zarząd Nieruchomości. Umowa najmu na prowadzenie usług gastronomicznych powinna zostać zawarta na początku sierpnia br. – informowała w połowie lipca 2018 Magdalena Dzwonkowska z urzędu miejskiego. Dziś potwierdza, że umowa została zawarta ze świdnicką firmą „Fortuna”. Jak ustaliliśmy, firma obecnie prowadzi punkt gastronomiczny przy ul. Kolejowej 1 w Świdnicy, a w ofercie ma przede wszystkim dania kuchni amerykańskiej. Właścicielka nie ujawnia, jaki będzie profil nowej restauracji, ale ma się różnić od oferty z obecnego lokalu. Otwarcie planowane jest za około 3 miesiące.

/asz/
Zdjęcia z archiwum Swidnica24.pl i Dariusz Nowaczyński

Poprzedni artykułPodniebne akrobacje już w nadchodzący weekend
Następny artykułRudy lokator na ganku