Strona główna 0_Slider Przebojowy musical w CINEMA3D

Przebojowy musical w CINEMA3D [KONKURS]

0

Po 10 latach od premiery „Mamma Mia!”, uwielbiany na całym świecie musical z przebojami zespołu ABBA, powraca do kina. W sequelu fani muzycznej komedii znów będą mogli poczuć klimat Morza Adriatyckiego, zachwycić się pięknymi krajobrazami jednej z greckich wysp i pozytywnie się nastroić w rytmie disco lat 70. To właśnie z kontynuacją hitowego musicalu związany jest nasz sierpniowy wielki konkurs kinowy. Do wygrania aż 12 biletów do Cinema 3D.

„Mamma Mia!” autorstwa m.in. Catherine Johnson i według reżyserii Phyllidy Lloyd po raz pierwszy pojawiła się na deskach londyńskiego teatru 6 kwietnia 1999 r. Muzyczny spektakl, którego fabuła opiera się na przebojach ABBY, podbił cały świat. Przetłumaczono go na 16 języków i został zagrany w ponad 40 krajach.

Musical opowiada historię Donny, samotnej i niezależnej matki, która prowadzi mały i uroczy hotelik na jednej z greckich wysp. Jej córka Sophie ma już 20-lat i marzy, w przeciwieństwie do matki, o rodzinie i dzieciach. Wkrótce ma odbyć się jej ślub i młoda kobieta pragnie, by do ołtarza poprowadził ją ojciec. Rzecz w tym, że nie wie, kto nim jest. Znajduje stary pamiętnik swojej matki i wyczytuje z niego, że w okresie pasującym do daty jej poczęcia, spotykała się ona z trzema różnymi mężczyznami – Amerykaninem, Brytyjczykiem i Szwedem. Sophie postanawia potajemnie ich wszystkich zaprosić na tak ważny dla niej dzień i w końcu odkryć całą prawdę.

Wystawiane na całym świecie widowisko w 2008 r. doczekało się ekranizacji i to bardzo udanej. W filmie zagrały gwiazdy światowego kina. W rolę Donny wcieliła się znakomita Meryl Streep. Na wielkim ekranie zobaczyliśmy też m.in. Pierce’a Brosnana czy Colina Firtha. Natomiast postać młodziutkiej i uroczej córki Donny zagrała Amanda Michelle Seyfried, znana z takich produkcji jak: „Listy do Julii” czy „Les Misérables. Nędznicy”. Film okazał się wielkim kasowym hitem, który zarobił ponad 600 mln dolarów.

Dziesięć lat po tym wielkim sukcesie, postarano się o drugą część tej muzycznej komedii. Na wielki ekran powróciły uwielbiane postacie, piękne krajobrazy greckiej wyspy i historia okraszona piosenkami słynnej supergrupy ze Szwecji, które śpiewa także Cher. Tym razem młoda Sophie rozsyła zaproszenia na wielkie otwarcie nowo wyremontowanego hotelu, o którym marzyła jej zmarła matka. Młoda kobieta dokłada wszelkich starań, by wszystko wyszło jak najlepiej, ale niestety pojawiają się pewne komplikacje. Międzyczasie tej historii widzowie mają okazję poznać młodą i szaloną Donnę (w jej rolę wcieliła się Lily James). Retrospektywy dają w końcu okazję, by dowiedzieć się – kim była? dlaczego wybrała tą wyspę” i w końcu co łączyło ją z trzema ojcami jej dziecka?

Film od 27 lipca można już oglądać w polskich kinach i oczywiście także w świdnickim Cinema 3D. W Świdnicy na seanse można się wybrać w godzinach – 12:15, 15:00, 17:30 i 20:00.

To właśnie z tym przebojowym musicalem związany będzie nasz kolejny kinowy konkurs. Do wygrania aż 12 biletów do Cinema3D w Świdnicy. Aby zdobyć zaproszenia należy przysłać na adres [email protected] maila z odpowiedzią na pytanie: Ile utworów ABBY można usłyszeć na pierwszej części filmu? (Wymień co najmniej trzy z nich) Oprócz odpowiedzi, mail powinien zawierać także imię, nazwisko, kontaktowy numer telefonu oraz zgodę na przetwarzanie danych w związku z konkursem. Na odpowiedzi czekamy do 13 sierpnia do południa. Rozstrzygnięcie nastąpi tego dnia i zostanie opublikowane na portalu w sekcji konkursy. Laureaci zostaną poinformowani o zwycięstwie telefonicznie. Powodzenia!

/red./