Strona główna Wydarzenia Gmina Świdnica Dobiega końca budowa trzeciego przedszkola w gminie Świdnica

Dobiega końca budowa trzeciego przedszkola w gminie Świdnica

0

Już tylko tygodnie pozostały do uroczystego otwarcia trzeciego, gminnego przedszkola, tym razem w Bystrzycy Dolnej. Obecnie na terenie budynku trwają prace wykończeniowe. Parter budynku zostanie całkowicie dostosowany pod względem bezpieczeństwa i potrzeb, dla najmłodszych mieszkańców naszej gminy. Po zakończeniu inwestycji już od września  znajdą tam swoje miejsca trzy oddziały przedszkolne – informuje Janusz Waligóra, rzecznik prasowy UG Świdnica.

fot. UG Świdnica

Na wyższych kondygnacjach budynku zlokalizowane będą pomieszczenia administracyjno- biurowe i przestrzeń ekspozycyjna, przeznaczona na prezentacje dorobku kulturalnego poszczególnych sołectw z terenu gminy. Na zapleczu budynku zorganizowany zostanie zakątek malucha z niewielkim, lecz dobrze wyposażonym i bezpiecznym placem zabaw, zaś przed budynkiem powstaje parking. Planowany czas pracy przedszkola od godz. 6.00 do 16.30 umożliwi korzystanie z jego usług rodzicom pracującym, którzy dotychczas korzystali z opieki przedszkolnej poza terenem gminy lub z 5-godzinnej opieki oddziału przedszkolnego w SP Bystrzyca Górna. Trzyoddziałowe przedszkole zapewni miejsca dla 64 dzieci w wieku 3-6 lat.

Uroczyste otwarcie nowego obiektu odbędzie się 4 września 2018 r. o godz. 9.00

Od września w nowo tworzonym przedszkolu w Bystrzycy Dolnej wystartuje unijny projekt pn.  „Małe Bystrzaki – równe szanse przedszkolaków w Gminie Świdnica”. Do końca sierpnia 2019 r. na zajęcia edukacyjne, rozwój kompetencji, kursy, szkolenia – 64 dzieci i 5 nauczycieli będzie mogło wykorzystać unijną dotację w wysokości 666,6 tys. zł.

Źródło UG Świdnica