Strona główna Kultura Plenerowe kino z dwunastoma filmami

Plenerowe kino z dwunastoma filmami

0

Od 31 sierpnia do 8 września br., widzowie biorący udział w 10-tej, jubileuszowej edycji festiwalu filmowego Different Point of View, będą mogli zobaczyć aż 12 znakomitych, krótkometrażowych produkcji filmowych, które zostaną wyświetlone w trzech miejscowościach: w Kalnie, w Żarowie, a na koniec w Sobótce.

Festiwal rozpoczął się 18 sierpnia pokazem filmów sferycznych w Żarowie, w ramach którego wyświetlono 5 edukacyjnych animacji w 360o. Filmy przeznaczone głównie dla najmłodszych widzów zobaczyło 91 osób m.in.: z Żarowa, Wierzbnej, Świdnicy, Mietkowa, Borzygniewu, Wałbrzycha oraz Głuchołazów.

Podczas plenerowych pokazów filmowych w Kalnie i w Żarowie, których datę realizacji Fundacja Inicjatywa B ustaliła kolejno na: 31 sierpnia w Agencji Reklamowej Geospace oraz 1 września w żarowskim Parku Miejskim, zaprezentowane będą filmy dokumentalne i fabularne dla widzów po szesnastym roku życia.

Projekcje filmowe rozpoczną się od godz. 20:30, aczkolwiek organizatorzy zapraszają już na godz.: 19:30, by rozgościć się na trawniku, rozłożyć koc, posłuchać muzyki filmowej oraz odwiedzić stoiska gastronomiczne przyjaciół festiwalu: jedzenie fast&slow food będzie serwowane przez Kooperatywę 124 oraz food-truck „Dyszka”.

Wcześniejsze przybycie na wydarzenie oznacza możliwość zajęcia leżaków, które w tym roku zostaną wyposażone w numerki. – Dodatkowym punktem programu będzie „Szczęśliwy leżak”. Każdy z kilkudziesięciu dostępnych leżaków festiwalowych będzie wyposażony w numerek, który ma szansę wygrać nagrodę niespodziankę, ale o tym poinformujemy widzów przed seansem – tłumaczy Tomasz Nycz z Fundacji Inicjatywa B.

 Repertuar 10 edycji Different Point of View cechuje różnorodność i pewnego rodzaju odwaga w doborze tematów. Będzie wesoło i dziwnie, a czasami bardzo smutno i kontrowersyjnie. Na projekcji w Kalnie, która odbędzie się na podwórku Agencji Reklamowej Geospace zaprezentujemy 4 filmy: „Chryzantemy”, „400 toreb”, „Przed Świtem” oraz „Trzy rozmowy o życiu”. W Żarowie, w Parku Miejskim również pojawi się okazja zobaczyć 4 krótkie metraże: „Męczeństwo Mariana”, „F 63.9”, „Księżniczka i mur” oraz „Ze wsi Grunwald”.

Więcej informacji o festiwalu oraz repertuarze można znaleźć na stronie internetowej Fundacji Inicjatywa B: http://inicjatywab.pl/dpovedycja10/ oraz na wydarzeniu facebookowym: https://www.facebook.com/events/2155292881388633/ . Wstęp na wszystkie wydarzenia festiwalowe jest bezpłatny.

/materiały prasowe/