Strona główna Wydarzenia Świebodzice Nowy bilet czasowy w Świebodzicach. Czworonogi i rowery pojadą autobusami za darmo

Nowy bilet czasowy w Świebodzicach. Czworonogi i rowery pojadą autobusami za darmo

0

Od 1 października tego roku obowiązywać będą nowe ceny biletów komunikacji miejskiej w Świebodzicach. Rada Miejska na sesji w dniu 29 sierpnia jednogłośnie poparła uchwałę o nowych stawkach za przejazdy komunikacją miejską.

Zgodnie z przyjętymi zmianami wprowadzony zostanie nowy bilet czasowy (60-minutowy), normalny w cenie 2 złotych, natomiast ulgowy kosztujący złotówkę. – Od nowego roku w naszym mieście będą funkcjonowały przynajmniej dwie linie autobusowe, zatem bilet czasowy pozwoli przesiąść się z jednej linii na drugą bez konieczności ponownego kupowania biletu – mówi Kacper Nogajczyk, prezes ZGK Świebodzice sp. z o.o., która zajmuje się komunikacją miejską.

Świebodziczanie mniej zapłacą także za bilety okresowe: 60 zł za 30-dniowy, 30 zł za 14-dniowy. Dodatkowo, za przewożone autobusem zwierzęta, rowery czy bagaż nie trzeba będzie w ogóle płacić.

Po raz kolejny wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców, którzy w ankiecie przeprowadzonej kilka miesięcy temu, wyrazili swoje opinie dotyczące tego, jak ma funkcjonować miejska komunikacja. A ma być szybka, docierać w jak największą liczbę miejsc, w jak najkrótszym czasie – i być konkurencyjna finansowo. Obniżka cen biletów to właśnie nasza odpowiedź na te oczekiwania. Kolejnym krokiem będzie utworzenie dodatkowej lub nawet dwóch linii, które zaczną kursować od stycznia 2019 roku, po zakupie czwartego autobusu – twierdzi burmistrz Bogdan Kożuchowicz.

/UM Świebodzice, opr. mn/