Strona główna Sport Siatkówka Na piachu najlepsi wrocławianie

Na piachu najlepsi wrocławianie

0

Trzeci i ostatni w tym sezonie turniej siatkówki plażowej organizowany przez Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji odbył się w niedzielą, 19 sierpnia. Pogoda dopisała po raz kolejny, a zawody zgromadziły na starcie dziesięć par męskich i dwie drużyny kobiece.

Mała frekwencja wśród pań spowodowana była odbywającym się w okolicy turniejem mikstów. Tradycyjnie już panowie grali systemem brazylijskim do dwóch przegranych spotkań. Panie zagrały mecz o pierwsze miejsce do dwóch wygranych setów. Bianka Fudali i Aleksandra Deptuch (Wrocław) okazały się lepsze od sióstr Kamili i Jagody Regnowskich (Świdnica). Para Piotr Orzechowski i Dorian Kowalczyk (Świdnica-Żarów) nie obroniła tytułu mistrzowskiego z zeszłego miesiąca, ostatecznie zajmując czwarte miejsce po przegranym, choć wyrównanym spotkaniu z Tomaszem Milczarkiem i Maciejem Westfalem (Wrocław). Zwycięzcami ostatniej edycji świdnickiej plażówki zostali Dorian Tkaczuk i Jakub Zdybeł (Wrocław), którzy w ścisłym finale w dwóch setach pokonali drużynę Mateusz Bury i Paweł Malicki (Wrocław). Na zakończenie organizator zawodów, Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji przygotował dla najlepszych drużyn pamiątkowe dyplomy oraz rzeczowe nagrody sportowe. W związku z malejącą frekwencją wśród pań, organizator świdnickich turniejów siatkówki plażowej planuje w przyszłym sezonie zorganizowanie tylko jednego turnieju w obu kategoriach – kobiet i mężczyzn. Będzie to w czerwcu. W lipcu i sierpniu odbędą się natomiast dwa turnieje mężczyzn i jeden turniej mikstów – wyznaje Waldemar Kurek z OSiR-u Świdnica.

Fotorelacja z imprezy pod linkiem: https://swidnica24.pl/2018/08/kiepska-frekwencja-podczas-ostatniego-turnieju-plazowki-foto/

 

Końcowa klasyfikacja w obu kategoriach:

Open – kobiety:
1. Bianka Fudali, Aleksandra Deptuch (Wrocław)
2. Kamila Regnowska, Jagoda Regnowska (Świdnica)

Open – mężczyźni:
1. Dariusz Tkaczuk, Jakub Zdybeł (Wrocław)
2. Mateusz Bury, Paweł Malicki (Wrocław)
3. Tomasz Milczarek, Maciej Westfal (Wrocław)
4. Piotr Orzechowski, Dorian Kowalczyk (Świdnica-Żarów)
5-6. Wojciech Zaremba, Andrzej Rubiancew (Wrocław)
5-6. Radosław Dusza, Bartosz Jerzyk (Wałbrzych)
7-8. Adam Pęczyński, Paweł Pituch (Świdnica-Strzegom)
7-8. Wojciech Jurkowski, Patryk Giera (Bielawa)
9-10. Jakub Wiśniewski, Grzegorz Radziwiłko (Świdnica)
9-10. Adrian Smagło, Jakub Borowy (Świdnica)