Strona główna 0_Slider Mistrzowie parkowania

Mistrzowie parkowania [FOTO]

6

Nie zważają na innych kierowców, ani pieszych. Łamanie przepisów tłumaczą pośpiechem lub stanem wyższej konieczności. Jednak ciężko zrozumieć nadzwyczajne okoliczności, którymi zasłaniają się niektórzy kierowcy, gdy co tydzień czytelnicy Swidnica24.pl napotykają kilkanaście kolejnych przypadków nieprawidłowego parkowania, udokumentowanych na zdjęciach.

ulica Ofiar Oświęcimskich:

ulica Sportowa:

ulica Spółdzielcza:

ulica Saperów:

ulica Sadowa:

Pszenno, ulica Świdnicka:

ulica Leśna, szpital Latawiec:ulica Kliczkowska:

ulica Grodzka:

ulica Gdyńska:

ulica Długa:

ulica Ceglana:

ulica Budowlana:

Na zdjęcia do cyklu “Mistrzowie parkowania” czekamy WYŁĄCZNIE pod adresem kontakt@swidnica24.pl. Proszę dopisać, gdzie zostało wykonane zdjęcie. Jeśli czytelnicy uważają, że podczas parkowania uwiecznionego na zdjęciu zostały złamane przepisy i oczekują ukarania kierowców, mogą zdjęcia i informację o niezgodnym z przepisami parkowaniu zgłosić policji.

/opr. mn/

 • Jaro

  Załączanie zdjęć z pojazdem stojącym na linii mija się z celem. Nie ma pewności czy ta osoba nie zaparkowała obok już źle zaparkowanego auta a tamto odjechało.

  • Ken Adams

   Dokładnie. Jakiś nadgorliwiec robił te foty. Często bywa, że już stoją źle zaparkowane pojazdy i ktoś się wpasuje w wolne miejsce a tamte odjadą to zostaje ktoś na środku. O touaregu już nie wspominam, bo 1 samochód stoi na linii, drugi poza linią i jak tam inaczej mógł ktoś stanąć?

  • Slawomir Slawek

   Dokładnie a do tego w świetle ustawy prawa ruchu drogowego linie mają być malowane na biało nie układane z kolorowych kostek ,tylko linie białe są znakami poziomymi , pomijając fakt, że to miejsca parkingowe sklepów nie drogie publiczne więc powinny być tablice strefa ruchu a nie droga wewnętrzna bo na drogach wewnętrznych nie obowiązują totalnie żadne znaki tylko można znaki z dróg publicznych przenieść jeśli jest tabliczka strefa ruchu, czyli wykonujący zdjęcia nie zna przepisów a redakcja to publikującą niestety też , ciemnogród i tyle

 • MM

  na ulicy sportowej nikt nie złamał przepisów. Po drugie miejsca parkingowe są bardzo wąskie zwłaszcza gdy parkuje się dużym terenowym autem.

 • ja

  Pierwszych kilka fotek nie powinno być zamieszczonych
  a gdzie są wyznaczone miejsca parkingowe
  mogę sobie przyjechać i zaparkować jak sobie chcę i nikt mi nic nie zrobi

  Aby miejsce było uznane za miejsce parkingowe to
  powinien tam być znak D-18 z tabliczka np:T-30 wymalowane białe pasy na jezdni, ulicy

  Nowe wymiary miejsc parkingowych od 1 stycznia 2018 r.
  Według nowego Rozporządzenia Ministra Infrastruktury i Budownictwa (z dnia 14 listopada 2017 r.), które zmienia dotychczasowe wytyczne odnośnie rozmiarów miejsc parkingowych, stosowne przepisy otrzymały brzmienie:

  „§ 21. 1. Stanowiska postojowe dla samochodów powinny mieć wymiary wynoszące
  co najmniej:
  1) szerokość 2,5 m i długość 5 m – w przypadku samochodów osobowych;

  2) szerokość 3,6 m i długość 5 m – w przypadku samochodów osobowych użytkowanych przez osoby niepełnosprawne;

 • Mauciek

  A propos parkowania np na ul.sportowej , jak na wielu parkingach tego typu, gdy jedna osoba stanie krzywo poza liniami powoduje reakcje łańcuchowa takiego dalszego złego parkowania.Czasem staje się tak autem bo nie ma gdzies indziej miejsca a jakiś bar..n się nie zmieścił w liniach.Druga sprawa jest jeszcze taka że autaosobowe są coraz większe i szersze a parkingi i wydzielone na nich miejsca parkingowe pozostają takie same