Strona główna Sport Piłka nożna Falstart na inaugurację sezonu

Falstart na inaugurację sezonu [FOTO]

1

Piłkarze pierwszej drużyny Dabro-Bau MKS-u Polonia Stal Świdnica boleśnie przekonali się o tym, że nie liczy się procent posiadania piłki, ani częstotliwość przebywania na połowie rywala. Biało-zieloni ulegli na wyjeździe Piastowi Nowa Ruda 0:2.

W Nowej Rudzie brakło na pewno szczęścia, zimnej krwi w polu karnym przeciwników, ale i pomysłu w ofensywie. Świdniczanie mieli momentami olbrzymią przewagę, ale nie byli w stanie wykończyć żadnej ze swoich akcji. Początek spotkania nie zwiastował jakichkolwiek kłopotów. Już w 5. minucie Wojciech Szuba huknął z rzutu wolnego z blisko 30 metrów, a piłka odbiła się od poprzeczki. Chwilę później ten sam zawodnik trafił z rzutu wolnego w mur, dobijać próbował jeszcze Krystian Jagieła, lecz jego strzał był niecelny. W 20. minucie niefortunnie straciliśmy piłkę w środku pola, z akcją błyskawicznie popędził Bartosz Chabrowski i mocnym uderzeniem wyprowadził swoją ekipę na prowadzenie. Po strzeleniu gola, gospodarze jeszcze mocniej cofnęli się do defensywy, nie ułatwiając nam zadania. W 36. minucie miejscowym dopisało sporo szczęścia po zamieszaniu w polu karnym. Blisko szczęścia w pierwszej odsłonie byli jeszcze Wojciech Sowa i Marcin Traczykowski.

Po zmianie stron wyszliśmy na boisko z dużym animuszem i chęcią na zmianę wyniku meczu. Już pierwsza akcja mogła zakończyć się sukcesem. Krystian Jagieła dobrze dograł z prawego skrzydła do Wojciecha Szuby, który posłał piłkę ponad bramką. Chwilę później znaleźliśmy się już w sporych tarapatach. Rywale zacentrowali piłkę z rzutu rożnego, ta znalazła się ostatecznie pod nogami Bartosza Chabrowskiego i zrobiło się 2:0. Podopieczni trenera Rafała Markowskiego jeszcze bardziej podkręcili tempo. W 57. minucie bramkarz Piasta końcami palców odbił futbolówkę po uderzeniu Wojciecha Szuby, a kilkadziesiąt sekund później wybronił strzał aktywnego w tym pojedynku Filipa Brzezińskiego. W ciągu kolejnych trzech minut swoje szanse mieli Marcos Pauli Baumgarten i ponownie Wojciech Szuba, ale znów górą był bramkarz Piasta. Kolejne minuty to cały czas dominacja świdnickiej drużyny. Sytuacji jeden na jednego z golkiperem noworudzian nie wykorzystał Brzeziński, a w polu karnym beniaminka nie po raz pierwszy oglądaliśmy prawdziwy bilard. Rezultat do końca spotkania nie uległ już zmianie. Piłkarze Dabro-Bau Polonii Stali Świdnica nie byli z pewnością w tym starciu zespołem gorszym, ale liczy się to co w sieci. Piast Nowa Ruda zwyciężył 2:0.

Piast Nowa Ruda – Dabro-Bau MKS Polonia Stal Świdnica 2:0 (1:0)

Skład: B. Kot, Kozachenko, Salamon, Sowa, Jagieła, Filipczak (56′ Myrta), Białasik, Szuba, Traczykowski (56′ Brzeziński), Baumgarten, Szczygieł

/FOTO: Artur Ciachowski/