Strona główna Temat dnia Kort z budżetu obywatelskiego gotowy. Będzie płatny

Kort z budżetu obywatelskiego gotowy. Będzie płatny

10

Od środy będzie można korzystać z nowego kortu tenisowego na Osiedlu Młodych. Zgodnie z wcześniejszymi informacjami, korzystanie ze sportowego obiektu przy ulicy Prądzyńskiego będzie płatne.

Decyzję o budowie sportowego obiektu przy ulicy Prądzyńskiego podjęli sami mieszkańcy, głosując na projekt w ramach III edycji Świdnickiego Budżetu Obywatelskiego w 2016 roku. Za utworzeniem kortu do gry w tenisa ziemnego zagłosowało 131 osób. Ostatecznie koszt inwestycji wyniósł 294 tys. złotych. Zgodnie z planami kort zyskał nawierzchnię z trawy syntetycznej, został ogrodzony, oświetlony lampami LED, a także zyskał elektroniczny system kontroli wstępu, co ma umożliwić rezerwację obiektu za pośrednictwem strony internetowej.

Chociaż zgodnie z umową zawartą z wykonawcą prac, roboty zakończyły się 15 czerwca, otwarcie kortu nastąpi ponad 7 tygodni później. W międzyczasie, pod koniec czerwca wykonane zostało dojście oraz dostawiono ławki. Świdniccy urzędnicy zapowiadali, że kort zostanie otwarty w momencie wykonania przez firmę Tauron przyłącza energetycznego, które jest niezbędne do funkcjonowania kortu. To właśnie z tego powodu miało dojść do opóźnienia.

Administrowany przez Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji obiekt jest „samoobsługowy”. Rezerwacja odbywa się poprzez stronę internetową OSiR, a płatność poprzez system PayU. Na podany przy zamówieniu adres e-mail i numer telefonu komórkowego wysyłany jest specjalny kod, który przy wniesieniu opłaty za usługę jest kluczem do otwarcia bramki kortu. Po zakończeniu gry wystarczy opuścić obiekt i zamknąć za sobą bramkę – wyjaśnia Przemysław Grzyb ze świdnickiego OSiR. Umieszczony na terenie kortu zegar informuje o upływającym czasie gry.

Za godzinę gry trzeba będzie zapłacić 20 złotych (bilet normalny) i 12 złotych (ulgowy). Ulga przysługuje dzieciom i młodzieży, studentom, emerytom i rencistom, a także posiadaczom Świdnickiej Karty Dużej Rodziny i Świdnickiej Karty Seniora.

Michał Nadolski
[email protected]