Strona główna 0_Slider Coraz więcej chętnych do startu w wyborach samorządowych

Coraz więcej chętnych do startu w wyborach samorządowych

0

Państwowa Komisja Wyborcza do dzisiaj odnotowała rejestrację lub zgłoszenie 14 ogólnopolskich komitetów wyborczych, a w okręgu wałbrzyskim – 63  komitetów lokalnych.

O miejsca w Radzie Miejskiej powalczy Świdnickie Forum Rozwoju, które zarejestrowało komitet Wyborczy Świdnickie Forum Rozwoju „Świdnica jutra”. – Nasz komitet został zgłoszony pod naszym szyldem i naszą własną nazwą, bo autentyczność to podstawa i szacunek dla mieszkańców. Jesteśmy wspierani przez Kongres Ruchów Miejskich.  Skupiamy aktywnych świdniczan z różnych środowisk i stowarzyszeń! Nasza organizacja jest apartyjna, nieoznakowana żadną ideologiczną etykietą. Łączy nas troska o dobro miasta, rzeczywiście zarządzanego przez mieszkańców. Nasza kampania będzie skromna, finansowana wyłącznie z indywidualnych wpłat oraz nieocenionej pracy kandydatów, sympatyków i wolontariuszy. Chcemy prowadzić kampanię pozytywną, proponować dobre pomysły na rozwój miasta w naszym programie Świdnica Jutra – zapowiada szef ŚFR Marcin Paluszek. ŚFR nie wyklucza zgłoszenia swoich kandydatów z miasta Świdnica do Rady Powiatu. Na początku września stowarzyszenie zamierza ogłosić kandydata na prezydenta i swój program.

Komitet zarejestrowało również Stowarzyszenie Wspólnota Samorządowa Ziemi Świdnickiej. Jak zapowiada Roman Etel, stowarzyszenie wystawi swoich kandydatów do wszystkich rad gmin i miast w powiecie świdnickim oraz do Rady Powiatu. Wspólnota będzie też miała kandydatów na wójtów, burmistrzów i prezydenta Świdnicy. – W kilku przypadkach będą to kandydaci wspólni z Prawem i Sprawiedliwością – dodaje Etel.

Zawiadomienia o utworzeniu komitetu wyborczego do Państwowej Komisji Wyborczej lub właściwego komisarza wyborczego można składać do 27 sierpnia. Listy kandydatów na radnych muszą zostać zgłoszone terytorialnym komisjom wyborczym najpóźniej do 16 września, z kolei kandydaci na wójtów, burmistrzów i prezydentów miast mają czas na oficjalne zgłoszenie do 26 września. Polacy wyboru nowych samorządowców dokonają 21 października.

Agnieszka Szymkiewicz
[email protected]