Strona główna 0_Slider Co? Gdzie? Kiedy? Weekendowy kalendarz wydarzeń

Co? Gdzie? Kiedy? Weekendowy kalendarz wydarzeń

0

Eksplozja Kolorów nad zalewem Witoszówka, dzień otwarty w świdnickim schronisku dla zwierząt,  wrześniowy Targ Ziemi w Kraskowie, gminne dożynki w Piotrowicach i Mysłakowie, a może kino w plenerze? Podpowiadamy co można robić w ten weekend.

Festiwal Kolorów – Święto wolontariatu i tolerancji (piątek)

Najbardziej kolorowy okres w roku nie może zakończyć się inaczej. Młodzieżowa Rada Miasta Świdnicy oraz Urząd Miasta Świdnicy zapraszają na Festiwal Kolorów – Święto wolontariatu i tolerancji! Kolorowa impreza zamykająca czas wakacji i żegnająca lato już po raz drugi odbędzie się w Świdnicy.

Początek imprezy już o godzinie 16.00 w piątek, 31 sierpnia, przy Bosmanacie.
Godz. 17.00 – oficjalne rozpoczęcie Festiwalu i I wyrzut proszków,
Godz. 17.20 – Fit Ball,
Godz. 18.00 – II wyrzut proszków,
Godz. 18.20 – Zumba,
Godz. 19.00 – III wyrzut proszków,
Godz. 19.20 – Dyskoteka,
Godz. 20.00 – IV wyrzut proszków,
Godz. 21.00 – Zakończenie.

Festiwal filmowy Different Point of View (piątek i sobota)

Od 31 sierpnia widzowie biorący udział w 10. edycji festiwalu filmowego Different Point of View, będą mogli zobaczyć aż 12 znakomitych, krótkometrażowych produkcji filmowych, które zostaną wyświetlone w trzech miejscowościach: w Kalnie (31 sierpnia, godz. 20.30), w Żarowie (1 września, godz. 20.30), a na koniec w Sobótce (8 września, godz. 20.30).

Charytatywny turniej strzelecki o białe kepi (sobota)

Na świdnickiej strzelnicy mieszczącej się przy Alei Niepodległości odbędzie się turniej strzelecki o białe kepi. Najważniejsza będzie jednak pomoc rodzinie weterana i byłego żołnierza Wojska Polskiego! – Wszyscy chętni bez względu na umiejętności oraz pozwolenia prawne do posiadania broni są zaproszeni na naszą strzelnicę w Świdnicy już 1 września (sobota) w godz. 10:00 – 15:00. Cel jest szczytny, a i zabawa nieprzypadkowa. Mamy odpowiednią kadrę i instruktorów wraz z bronią. Zapraszamy rodziców z dziećmi. Mamy broń i dla nich. Oddajmy 10 strzałów, aby pomóc żołnierzowi, ale przede wszystkim ojcu chorych dzieci. Wstęp wolny, 10 strzałów – koszt “co łaska” – zachęcają do udziału w zawodach organizatorzy.

Dzień otwarty w schronisku dla bezdomnych zwierząt i wizyta niezwykłych podróżników (sobota)

Już w najbliższą sobotę odbędzie się pierwszy dzień otwarty schroniska dla bezdomnych zwierząt w Świdnicy. Odwiedzający będą mogli nie tylko z bliska zapoznać się ze schroniskiem i jego podopiecznymi, ale także wziąć udział w kiermaszu fantów, czy też wybrać się na spacer z jednym z czworonogów. Dzień otwarty odbędzie się 1 września, w godzinach od 12.00 do 20.00.

Około godziny 11.30-12.00 do schroniska ma także dotrzeć Franciszek Gogół ze swoim kundelkiem Dino, który zasłynął niezwykłą akcją w 2015 roku. Obiegł wówczas ze swoim pupilem całą Polskę. Wyczyn miał wymiar edukacyjny – pan Franciszek chciał zwrócić uwagę na problem porzucania zwierząt. Później obaj przyjaciele pojawią się na świdnickim Rynku.

Świdnickie Biennale Modelarskie (sobota-niedziela)

W dniach 1-2 września w klubie Bolko odbędzie się kolejne Świdnickie Biennale Modelarskie. Organizatorem tego wydarzenia jest IPMS Świdnica-Świdnickie Stowarzyszenie Modelarzy Redukcyjnych im. PFT. Jest to festiwal i konkurs modelarski. Prezentowane będą modele redukcyjne wszystkiego co zostało zbudowane przez ludzi a także to, co wymyślili modelarze, czyli co można by jeszcze zbudować. Wystawę można zwiedzać w sobotę 1.09 od 12.00 do 17.00, w niedzielę 2.09 od 9.00 do 13.00. Uroczyste zakończenie konkursu i wręczenie nagród zaplanowano na godzinę 13.00.

Dożynki gminne w Piotrowicach Świdnickich (sobota)

Sołectwo Piotrowice Świdnickie oraz Samorządowy Ośrodek Kultury i Biblioteka Publiczna zapraszają na Święto Plonów Gminy Jaworzyna Śląska. Tegoroczne Dożynki Gminne odbędą się 1 września 2018 r. (sobota) w Piotrowicach Świdnickich, na boisku sportowym LKS Piotrowice Świdnickie. Uroczystości rozpoczną się o godzinie 14:00 polową Mszą Świętą. Oprócz występów artystycznych zespołów ludowych: „Jaworzynian” z Jaworzyny Śląskiej oraz „Akacjowych śpiewul” z Kątek, rozegrany zostanie Turniej Wsi. Z pewnością nie zabraknie przepięknych stoisk dożynkowych, bogatych w wyroby gastronomiczne oraz ludowe rzemiosło. Wieczorem odbędzie się zabawa taneczna.

Nakręcą pomoc dla pogorzelców (sobota)

Aktualizacja: z uwagi na fatalne warunki atmosferyczne organizatorzy są zmuszeni przełożyć wydarzenia: „Wielkie Grillowanie” i „Nakręcamy pomoc” na 22 września.

2 sierpnia stracili dach nad głową i tylko cud sprawił, że wszyscy z tej tragedii wyszli cało. Już 1 września w żarowskim Parku Miejskim będzie można wspomóc pogorzelców z ulicy Mickiewicza.

Od godziny 15.00 w Parku Miejskim będą przyjmowane zapisy do charytatywnego rajdu rowerowego, którego organizatorem jest Stowarzyszenie Rowerowy Żarów. Trasa liczyć będzie ponad 6 kilometrów. Wpisowe do rajdu, które w całości zostanie przekazane na cel charytatywny, wynosi 10 złotych, a każdy uczestnik ma szansę na wylosowanie cennych nagród. Tradycyjnie swoją kawiarenkę będzie miała Wspólnota Samorządowa Ziemi Żarowskiej. Na pewno dużym zainteresowaniem cieszyć się będzie loteria fantowa.

Giełda Staroci, Numizmatów i Osobliwości (niedziela)

Giełda Staroci od lat gromadzi w każdą pierwszą niedzielę miesiąca tłumy świdniczan oraz przyjeżdżających z całego Dolnego Śląska kolekcjonerów, łowców okazji i miłośników rzeczy, których w sklepach już kupić nie można. Świdnicka Giełda jest jedną z trzech najstarszych w Polsce i drugą co do wielkości na Dolnym Śląsku. Giełda trwa na Rynku i okolicznych ulicach od 7.00 do ok. 13.00.

Uroczystości w Gross-Rosen (niedziela)

Samorządowcy ze Strzegomia zapraszają na uroczystości upamiętniające ofiary II wojny światowej, które odbędą się 2 września na terenie Muzeum Gross-Rosen w Rogoźnicy. Honorowy patronat nad wydarzeniem objęli marszałek województwa dolnośląskiego Cezary Przybylski oraz biskup świdnicki Ignacy Dec. W programie uroczystości: msza polowa, wystąpienia okolicznościowe, złożenie wieńców, zwiedzanie wystaw.

Wrześniowy Targ Ziemi (niedziela)

Będą inspiracje na nadciągającą jesień, wizyta nietypowych gości ze świdnickiego schroniska dla zwierząt oraz sesja relaksacyjna, która pozwoli w ferworze kupowania lokalnych, naturalnych produktów uspokoić umysł i wprowadzi w odpoczynek na łonie natury. Kooperatywa124 zaprasza na kolejny w tym roku Targ Ziemi w Kraskowie. Więcej informacji oraz lista wystawców jest dostępna na fanpage-u Targu Ziemi.

Dożynki gminne w Mysłakowie (niedziela)

Samorządowcy z gminy Marcinowice zapraszają 2 września do Mysłakowa, który po raz kolejny będzie gospodarzem gminnych dożynek. Miejsce imprezy tradycyjnie podzielone będzie na kilka stref, w której każdy znajdzie coś dla siebie. Na najmłodszych czeka Strefa Zabawy, a w niej dmuchane zamki i zjeżdżalnie, kule wodne, animatorzy zabaw dla dzieci. Na dzieci czeka również zagroda, w której do obejrzenia będą wiejskie zwierzęta. Strefa Zdrowia to zaproszenie dla wszystkich mieszkańców do bezpłatnych badań w kierunku wczesnego wykrywania osteoporozy w specjalnie podstawionym na ten czas osteobusie. Na miejscu stanie również słuchobus, w którym bezpłatnie będzie można zbadać słuch. Dodatkowo dostępne będą badania poziomu cukru, cholesterolu, pomiary ciśnienia tętniczego. Dla rolników uruchomiona zostanie Strefa Agro, gdzie swoje produkty zaprezentują firmy z branży rolnej. Specjaliści udzielą informacji dotyczących sprzętu rolniczego jak i środków uprawy roślin.

/opr. mn/

Poprzedni artykułDerby regionu w Bielawie [RELACJA LIVE]
Następny artykułZewnętrzna siłownia w Mysłakowie już stoi. Będą kolejne