Strona główna Wydarzenia Marcinowice Zewnętrzna siłownia w Mysłakowie już stoi. Będą kolejne

Zewnętrzna siłownia w Mysłakowie już stoi. Będą kolejne

0

Rozpoczęły się prace nad instalacją siłowni zewnętrznych na terenie gminy Marcinowice. Jako pierwsza zamontowana została siłownia na boisku w Mysłakowie.

To dzięki staraniom pracowników Urzędu Gminy Marcinowice oraz prezesa GLKS Arkadiusza Wiśniewskiego, Gminny Ludowy Klub Sportowy w ramach projektu Leader otrzymał 250 tys. zł dofinansowania na budowę siłowni zewnętrznych wraz z infrastrukturą towarzyszącą w 8 miejscowościach: Biała, Chwałków, Klecin, Mysłaków, Strzelce, Szczepanów, Tąpadła, Wirki.

Czynione są starania, aby w każdej miejscowości naszej gminy powstały siłownie pod chmurką, z których będą mogli korzystać wszyscy mieszkańcy. Jak informuje wójt gminy Marcinowice, Władysław Gołębiowski, zostało już wygospodarowane około 70 tys. złotych na budowę siłowni w pozostałych miejscowościach.

Projekt zrealizowany zostanie w zakresie programu Leader – Poddziałanie 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” z wyłączeniem projektów grantowych oraz operacji w zakresie podejmowania działalności gospodarczej, objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020.

/UG Marcinowice, opr. mn/

Poprzedni artykułCo? Gdzie? Kiedy? Weekendowy kalendarz wydarzeń
Następny artykułPamiętali o rocznicy Porozumień Sierpniowych [FOTO/VIDEO]