Strona główna 0_Slider Celem udział w barażach o II ligę!

Celem udział w barażach o II ligę!

6

Świdniccy koszykarze rozpoczęli już przygotowania do nowego sezonu. Dziś w Wieży Ratuszowej odbyła się konferencja prasowa, podczas której zapowiedziano szereg zmian w świdnickiej ekipie. Pierwsza drużyna w nowym sezonie wystąpi pod szyldem IgnerHome Polonia Świdnica, do tego nawiązała współpracę z pierwszoligowym Trans.eu Górnikiem Wałbrzych!

Podpisaliśmy umowę szkoleniową z Górnikiem Wałbrzych. Nasi partnerzy zdają sobie sprawę, że uzdolniona młodzież nie zawsze dostaje na boisku tyle minut, ile by chciała. Teraz młodzi zawodnicy dostaną dlatego szansę w III lidze w Świdnicy i pomogą w walce o wyższe cele. Ponadto jest szansa na ogranie się tych koszykarzy w rozgrywkach seniorskich. Liczymy, że będzie to dłuższa współpraca, a dzięki niej podniesiony zostanie poziom sportowy, a także pojawi się możliwość jeszcze większego rozwoju grup młodzieżowych. Celem tego działania jest budowa silnego ośrodka koszykarskiego w oparciu o współpracę dwóch klubów. Dotychczasowego trenera Mieczysława Młynarskiego zastąpi Paweł Domaradzki, szkoleniowiec z dużym doświadczeniem. W przeszłości prowadził on z powodzeniem młodzieżowe i seniorskie drużyny Górnika Wałbrzych. Drugim trenerem zostanie prezes Stowarzyszenia Basket Świdnica, Paweł Kaliński. Trener Mieczysław Młynarski był bardzo ważną postacią w budowaniu na nowo koszykówki w Świdnicy, za co należą się mu wielkie podziękowania – przekazują świdniczanie Andrzej Słobodzian i Maciej Korłub.

Nasza drużyna treningi oficjalnie rozpocznie w poniedziałek, 20 sierpnia. Świdniczanie są jednak po otwartym treningu, na który zaproszeni byli wszyscy chętni do gry w naszym klubie koszykarze. W sezonie 2018/2019 drużyna występować będzie pod szyldem IgnerHome Polonia Świdnica. To wszystko dzięki jeszcze większemu zaangażowaniu w działalność klubu gwiazdy koszykówki i wielokrotnego reprezentanta Polski, Michała Ignerskiego. – Michał widzi rozwój koszykówki w Świdnicy i chce w nim uczestniczyć. Najważniejszym celem jest promowanie koszykówki wśród młodzieży w naszym regionie. Wszystkie projekty młodzieżowe będą nadal kontynuowane i realizowane wraz ze stowarzyszeniem Górnika. Celem w tym sezonie są baraże o II ligę. Zapraszamy ponadto na VII edycję Domino Streetball Cup – dodają Andrzej Słobodzian i Maciej Korłub ze Stowarzyszenia Basket Świdnica.