Najprawdopodobniej dwóch lub trzech sprawców doprowadziło do uszkodzenia wodnej kurtyny ustawionej na świdnickim Rynku przez miejską spółkę wodociągową. Rozpylające wodną mgiełkę urządzenie, z którego w upalne dni chętnie korzystali mieszkańcy, ma ponownie zacząć działać w przyszłym tygodniu.
Bramkę rozpylającą chłodzącą mgiełkę w ubiegłym roku nabyło Świdnickie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji. Urządzenie kosztowało około 3 tysięcy złotych. W ciągu godziny zużywa 12 litrów wody.
Kilka dni temu ciesząca się sporą popularnością kurtyna została jednak popsuta. Według świadków miało do tego dojść we wtorek. – Doszło do aktu wandalizmu, w wyniku którego uszkodzone zostały dysze urządzenia. Wymagające wymiany części zostały już zamówione – wyjaśnia Witold Tomkiewicz, rzecznik spółek miejskich. Podkreśla przy tym, że naprawa będzie się wiązać jedynie z symbolicznym wydatkiem dla ŚPWiK.
/mn/



![Mistrzowie parkowania [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/04/ul.-Przemyslowa-11-238x178.jpg)


![Mistrzowie parkowania [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/04/ul.-Przemyslowa-11-100x75.jpg)


![Nowowiejski w jazzowej odsłonie. Koncert już za kilka dni w Świdnicy [ROZWIĄZANIE KONKURSU]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/04/Promo-Nowowiejski-plakat-100x75.jpg)
![„Pałac Gruszów? Kulturalnie!”. Rusza drugi sezon z recitalami, koncertami i prelekcją [ROZWIĄZANIE KONKURSU]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/04/Fot.-Palac-Gruszow-2-100x75.jpg)