Strona główna 0_Slider Został brutalnie pobity za zwrócenie uwagi

Został brutalnie pobity za zwrócenie uwagi

10

Nawet 15 lat więzienia grozi Jakubowi O., który skatował 50-letniego mieszkańca Żarowa. Pobity mężczyzna ośmielił się zwrócić uwagę nastolatkowi, który hałasował i niszczył zieleń jeżdżąc motorem crossowym po jednym z żarowskich podwórek.

Zanim doszło do pobicia w Żarowie, nastolatek wraz z kolegami mieli zdemolować grill w Łażanach (zdjęcie przesłane przez czytelnika)

Do zajścia doszło późnym wieczorem w niedzielę, 15 lipca. Jednak, jak zgłaszają mieszkańcy, już kilka godzin wcześniej grupa młodych mężczyzn miała zniszczyć nowo postawiony grill murowany w parku w podżarowskich Łażanach. Jednym z nich był właśnie Jakub O., który udał się później do Żarowa, na ulicę Krasińskiego. To właśnie na jednym z tamtejszych podwórek szalał on na motorze.

Uwagę chciał mu zwrócić 50-letni mieszkaniec. Zaczął nagrywać zachowanie nastolatka i próbował go przekonać, by zakończył jazdę. Jakub O. zaczął go bić, kopać i uderzać kolanem w jego głowę. Świadkowie zajścia mówili też, że nastolatek bił mężczyznę kaskiem. – Doprowadził do powstania u pokrzywdzonego urazu głowy, krwiaka mózgu, krwiaka oka, a także złamania ściany oczodołu – wylicza Marek Rusin, prokurator rejonowy w Świdnicy. Brutalnie pobity mężczyzna trafił do świdnickiego “Latawca”. W celu wykonania specjalistycznego zabiegu ma zostać przetransportowany do innego szpitala, najprawdopodobniej we Wrocławiu.

Następnego dnia Jakub O. został zatrzymany przez policję i doprowadzony do prokuratury. Został mu postawiony zarzut usiłowania spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Jak wyjaśnia prokurator Rusin, nastolatek, który we wtorek skończył 18 lat, przyznał się do jazdy na motorze i pobicia. Twierdził jednak, że nie chciał doprowadzić do ciężkiego pobicia.

Prokuratura wystąpiła o tymczasowe aresztowanie 18-latka na 3 miesiące, sąd jednak zadecydował o warunkowym areszcie. – Mężczyzna wyjdzie na wolność po wpłaceniu 50 tys. złotych kaucji w ciągu 7 dni od postanowienia sądu – dodaje Rusin. Jakubowi O. grozi od 3 do 15 lat więzienia.

Michał Nadolski
nadolski@swidnica24.pl

 • Perun

  To ten młody z artykułu o zatrzymaniu?

 • Polak

  I teraz taki gnój może bić katować a policja nic nie może to śmieszne i to właśnie jest źle rozumiana wolność takiego powinni złapać na początek pała paralizator a potem rozmowa i za kratki na 10 lat wszystko w temacie .

  • Nie usuwajcie konta!

   Skąd wiesz, że nie dostał? Ja mam nadzieję, że stawiał opór i go puknęli raz czy dwa 🙂

 • Anty-Cebula

  No tak jak się bije kaskiem, to nie chce się mocno pobić… Za takie pieprzenie powinien w bonusie dostać 10 lat, w ludziach jest za dużo tej śmiesznej mentalności, że pobyt w więzieniu różni się tylko długością wyroku, a powinien się jeszcze różnić jakością pobytu. Powinien dostać takie więzienie by błagał o wolność, albo nawet o skrócenie cierpień. A tak to nasze podatki dadzą mu jeść, pić i dach nad głową. Mam nadzieje że Osoba pokrzywdzona dojdzie do zdrowia bo mu życzę z całego serca, a sprawcy los za kratkami ani trochę mnie nie obchodzi, mam nadzieje że zrobią tam co trzeba, za zamkniętymi drzwiami

  • Violetta Ostrowska

   Jak na razie mamy szansę że po wpłaceniu kaucji ( zapewne przez zatroskanych rodziców) spotkamy go na ulicy i znów ,,coś nie będzie chciał ” a zrobi. Mógł zabić człowieka a przy dobrym prawniku i wyrozumiałym składzie sędziowskim kto wie…Może za wszystko zapłacą inni…

 • Domino

  Zwracać uwagę można, jak się ma zaplecze w postaci kilku kolegów, a nie w pojedynkę. Szkoda było oddać zdrowie za jakość trawnika.

  • Cobra

   No raczej. Ale to nie świadczy o tym, żeby niezrównoważony na umyśle gówniarz miał prawo bezkarnie skatować faceta!

 • Ryszard

  Nie ma zmiłuj się na bandyckimi zachowaniami..

 • Franek

  Kolejny sędzia, który jest bardzo łaskawy dla psychopaty.
  A za chwilę niektórzy znowu będą stać pod sądem i protestować przeciw reformom.

 • Miecznik

  Młodzież wychowana po katolicku ze wszystkimi szykanami wyznania ! Grill to pewnie pogański bożek! A ten odważny mężczyzna to troll!