Strona główna 0_Slider Znakomici gitarzyści koncertują w Krzyżowej

Znakomici gitarzyści koncertują w Krzyżowej [ROZWIĄZANIE KONKURSU]

0

We włoskim wydaniu, z rockowym pazurem, w wielkiej improwizacji czy po prostu klasycznie. W takich odsłonach usłyszymy brzmienie gitary w tegorocznej już 18. edycji Guitar Masters Camp. Muzyczne wydarzenie rozpoczęło się wczoraj w Krzyżowej i potrwa do 25 lipca. Przed nami jeszcze sześć koncertów w wykonaniu znakomitych muzyków i pasjonatów gitary.

Wrocławskie Towarzystwo Gitarowe oraz Fundacja „Krzyżowa” dla Porozumienia Europejskiego zapraszają na kolejną edycję kursu gitarowego Guitar Masters Camp. W ramach tej prestiżowej imprezy, istniejącej od 2001 r., organizowane są warsztaty gitary klasycznej, akustycznej fingerstyle, rozrywkowej, flamenco, a także… tańca flamenco. Zajęcia prowadzone są przez najwybitniejszych dydaktyków i wirtuozów z Polski oraz zagranicy.

W tym roku Krzyżowa gości takich znakomitych muzyków, jak: Robert Horna, Jacek Królik, Jean-Christophe Maillard, Soenke Meinen, Fabio Montomoli, Marek Pasieczny, Krzysztof Pełech, Leszek Potasiński, Piotr Restecki, Michał Stanikowski, Pavel Steidl i Rainer Maria Zehetbauer.

Wieczorami wykładowcy i uczestnicy warsztatów będą spotykać się w „Piwnicy Dżemowej” w Pałacu. Miejsce to zamieni się w raj dla wspólnego muzykowania, doskonalenia sztuki improwizacji i tworzenia. Scena w Pałacu udostępniona zostanie każdego wieczoru wszystkim, bez względu na wiek i umiejętności.

Stałym punktem programu festiwalu są – wystawa gitar i akcesoriów muzycznych oraz wspaniałe koncerty w wykonaniu właśnie wirtuozów gitar. W niektórych występach towarzyszyć im będą także uczniowie i pasjonaci tego instrumentu muzycznego.

Wydarzenia zaplanowano w większości w Międzynarodowym Domu Spotkań Młodzieży w Krzyżowej, dawnej posiadłość hrabiowskiej rodziny von Moltke, ale też w Starym Klasztorze we Wrocławiu.

Szczegółowy program znajdziesz TUTAJ.

Bilety na wszystkie koncerty w cenie 25 PLN normalny, 20 PLN ulgowy dostępne są w bileterii TBox (tbox24.pl) oraz na godzinę przed koncertami.

Rozwiązanie konkursu

Dla naszych czytelników mieliśmy trzy podwójne zaproszenia na wybrane koncerty Guitar Masters Camp w Krzyżowej. By je zdobyć należało przesłać do nas prawidłową odpowiedź na pytanie – Kto jest dyrektorem artystycznym Guitar Masters Camp? Chodziło oczywiście o Krzysztofa Pełecha. Laureatami konkursu zostali – Stanisław Zabielski, Edyta Zaorska-Rek i Barbara Pidanty. Gratulujemy!

/red./
/Materiały: https://camp.guitarmasters.pl/

Poprzedni artykułUpiecz chleb, zostań mistrzem!
Następny artykułDachowanie w Pszennie. Wypadek śmieciarki w Lutomi