Strona główna 0_Slider Zarekwirowali nielegalne automaty z centrum Świdnicy

Zarekwirowali nielegalne automaty z centrum Świdnicy

1

Wspólne działania świdnickich policjantów z funkcjonariuszami Delegatury Urzędu Celno-Skarbowego w Wałbrzychu doprowadziły do zamknięcia kolejnego nielegalnego salonu gier hazardowych na terenie Świdnicy. Salon znajdował się w samym centrum miasta.

Funkcjonariusze zabezpieczyli 3 duże automaty do gier hazardowych, 2 automaty walizkowe do gier hazardowych, a także 2 tablety z zainstalowanym oprogramowaniem do prowadzenia gier losowych o wartości nie mniejszej niż 15 tysięcy złotych, na których urządzane były gry wbrew przepisom ustawy. Funkcjonariusze zabezpieczyli również blisko 3,700  złotych. Maszyny oraz pieniądze przekazane zostały funkcjonariuszom Delegatury Urzędu Celno-Skarbowego w Wałbrzychu, którzy prowadzić będą teraz dalsze postępowanie w tej sprawie.

Na zabezpieczonych maszynach zainstalowane były gry o charakterze losowym, prowadzone w celach komercyjnych, na organizowanie których wymagana jest koncesja niezbędna do prowadzenia kasyna. Powyższe fakty zostały ustalone przez policjantów w trakcie przeprowadzonych na miejscu eksperymentów procesowych, które potwierdziły, że są to maszyny działające w sprzeczności z przepisami ustawy o grach hazardowych.

Zgodnie z kodeksem karno-skarbowym za organizowanie gier hazardowych wbrew przepisom grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.

Źródło KPP w Świdnicy, opr. red.

Poprzedni artykułCzyja psinka?
Następny artykułNajmniejszy superbohater powraca. Minimaraton ANT-MAN w Cinema3D [ROZWIĄZANIE KONKURSU]