Strona główna Polityka Wojciech Murdzek kandydatem do komisji śledczej ds. VAT

Wojciech Murdzek kandydatem do komisji śledczej ds. VAT

38

W najbliższy piątek sejm zadecyduje, kto wejdzie w skład komisji śledczej ds. VAT. Na liście kandydatów znalazł się m.in. były prezydent Świdnicy, obecny poseł klubu parlamentarnego Praw i Sprawiedliwości Wojciech Murdzek.

Decyzje o powołaniu komisji sejm podjął niemal jednogłośnie w połowie czerwca tego roku. Będzie miała m.in. zbadać i ocenić prawidłowość działań poprzedniego rządu związanych z zapewnieniem dochodów z VAT i akcyzy oraz ewentualne zaniedbania w tym zakresie. Komisja będzie badać okres od grudnia 2007 do listopada 2015 roku. Będzie liczyła 9 członków.

/Źródło PAP/

Aktualizacja: Sejm przyjął dzisiaj skład komisji śledczej ds. VAT. Znalazł się w niej Wojciech Murdzek.

 • JAcenty

  Dobre, komisja będzie liczyła dziewięciu członków… Czyli teraz będzie członek z ramienia Polski Razem ds. deregulacji i regulacji VAT

  • YES

   dziewiąty członek-o YES :-))

 • Obserwator

  Wojtus inkwizytor😁

 • Ken Adams

  Przecież on nawet ekonomistą nie jest. Choć z drugiej strony do takiej komisji to wystarczy pewnie przeszkolenie w wyższej szkole manipulacji ojca Rydzyka 😉

  • JAcenty

   I teraz na przykład nasz PAN POSEŁ stanie naprzeciwko takiego Modzelewskiego i będzie z nim dyskutował o wadach takich a nie innych rozwiązań w systemie podatku VAT. No chciałbym ten cyrk zobaczyć.

  • Stalin

   Nie wydaje mi się, że trzeba mieć ukończone studia ekonomiczne (czy finansowe) żeby oceniać prawidłowość działań poprzedniego rządu w zakresie szczelności systemu podatkowego. Od razu chciałbym również zaznaczyć, iż nie jestem zwolennikiem obecnego rządu wprowadzającego nadmierne kontrybucje fiskalne. Uważam jednak, że Pański komentarz jest nie na miejscu, ponieważ personalnie atakuje p. Murdzka.

   • Slyd

    Chyba jednak trzeba. To są złożone tematy szczególnie w naszym systemie. To jakby sędzia nie kończył prawa, tylko zootechnikę i oglądał Ally Mcbeal.

    • weed4life

     Nie trzeba być ekspertem od VAT’u, żeby dostrzec, iż na przestrzeni lat dochodziło do ogromnej ilości wyłudzeń i tym podobnych praktyk polegających na oszustwach podatkowych w zakresie podatku od towarów i usług. Na matactwa finansowe w tym zakresie pozwalała zła konstrukcja podatku i nieszczelność przepisów. W mojej opinii poprzedni rząd już dawno powinien znowelizować tę ustawę zmieniając szereg przepisów, ale nie mi to oceniać.

    • weed4life

     Nie trzeba być ekspertem od VAT’u, żeby dostrzec, iż na przestrzeni lat dochodziło do ogromnej ilości wyłudzeń i tym podobnych praktyk polegających na oszustwach podatkowych w zakresie podatku od towarów i usług. Na matactwa finansowe w tym zakresie pozwalała zła konstrukcja podatku i nieszczelne uregulowania prawne. W mojej opinii poprzedni rząd już dawno powinien znowelizować tę ustawę zmieniając szereg przepisów, ale nie mi to oceniać.

     • JAcenty

      Nie trzeba być ekspertem również aby zobaczyć, że komisje sejmowe badają tylko i wyłącznie okres rządów PO-PSL zupełnie pomijając swoje wcześniejsze oraz późniejsze rządy. Tak jakby błędy i matactwa z VAT-em wzięły się nagle z chwilą dojścia PO do władzy. Oczywiście za czasów PiS matactw z VAT-em wcale nie było.

     • weed4life

      Ustawa o podatku od towarów i usługi istnieje od połowy 2004 r. i – jak mniemam – badają cały okres od momentu powstania ustawy aż po dzień dzisiejszy.

     • JAcenty

      NIE, badają tylko za okres rządów PO-PSL

     • Wiktor Lis

      Murdzek – wybitny światowej sławy spec od prawa finansowego….hahaha…dobre….Co innego czytać o wałkach podatkowych a co innego potrafić wykryć pewne mechanizmy operacji finansowych powodujących wyłudzenia podatkowe. Podatki to baaaaaaaardzo obszerna, skomplikowana sprawa i nie do analizy.przez ludzików z łapanki z klucza politycznego…

     • JAcenty

      Czepiasz się, w końcu PAN POSEŁ nie od parady jest członkiem sejmowej komisji finansów publicznych. Już sam fakt zasiadania w tej komisji upoważnia go do badania nieprawidłowości związanych z podatkiem VAT.

     • Wiktor Lis

      :)))

     • weed4life

      Pan Poseł przez 12 lat był głową jednostki samorządu terytorialnego, jakieś pojęcie o finansach publicznych musi mieć. Chociaż sprawy podatkowe i kwestie związane z VAT to co innego, tutaj się zgadzam.

   • Ken Adams

    Jasne. W końcu zawsze może doczytać, jak kandydaci na ławników do Sądu Najwyższego 😉 A poważnie mówiąc to pisałem pracę magisterską z podatku VAT i akcyzowego w PL i UE (ocenioną na 5, obrona 5), do tego 15 lat doświadczenia w branży finansowej i bym się nie czuł kompetentny, żeby zasiadać w takiej komisji. Przepisy w tym zakresie się tak zmieniały na przestrzeni lat i dalej zmieniają, że księgowi się gubią, nie mówiąc o pracownikach skarbówki. Dlatego też zasugerowałem, że będzie to zapewne kolejny cyrk medialny, zmierzający zupełnie do niczego, skoro kandydaci nawet nie skończyli studiów w tym zakresie a jedyne co mieli z VAT wspólnego to może to, że brali faktury VAT na służbowy samochód.
    Szkoda, że P. Rostkowski to taka pierdoła medialna, bo jakby na świadka przyszła taka ŚP prof. Zyta Gilowska to by takiego Murdzka rozjechała jak walec.

    • Wiktor Lis

     Podzielam zdanie…

    • weed4life

     Zgadzam się, ale pamiętajmy, że w skład takich komisji wchodzą posłowie. Czy w komisji śledczej dt. Afery Rywina zasiadali sami światowej sławy specjaliści od prawa karnego? Pewnie nie. Czy prace komisji coś wniosły? Moim zdaniem – po części – tak.

     • JAcenty

      No a co takiego oprócz medialnego cyrku wnosi komisja której szefuje pani poseł Wasermann?

     • weed4life

      Mi się wydaje, że sprawa dt. Amber Gold wymaga wyjaśnienia. Czy są jakieś efekty pracy komisji to już nie mi oceniać. Niemniej jednak, należy pamiętać, że w skład każdej komisji wchodzą posłowie z każdego ugrupowania parlamentarnego, nie tylko z partii rządzącej.

 • YES

  komisarz śledczy – oj nie mogie :-))))

 • Doktor Alban

  Miernoty wszystkich krajów łączcie się. Jak was czytam to czuję ten strach. Jak niedaj Boże dla was, Wojtek wróci do Urzędu. Mam nadzieję , że na chwilę zapomni o miłości chrześcijańskiej i was pozamiata. Poza wszystim innym, Wojtek 40 lat temu skończył porzadne studia na Politechnice Wrocławskiej. A nie jakieś obecne nibystudia za czesne dla każdego . Mial zajęcia jeszcze z ludźmi , którzy zaczynali karierę naukową na Politechnice Lwowskiej. Ale co wy o tym wiecie ?
  Najlepiej to określił Stanisław Lem : dopóki nie zajrzalem do Internetu nie wiedziałem , że jest tyle idiotow na świecie .

  • Wiktor Lis

   Skończył Politechnikę i co z tego ? Że wykładali prawdziwi profesorowie z krwi i kości ? To oni byli profesorami a on nim nigdy nie został….Poza tym być może był dobrym fachowcem w jakiś technicznych tematach choć nie śądzę bo tacy nie rzucają dobrej pracy i nie idą w politykę – miejsce pracy ludzi, z których 80% to miernoty. A jeżeli ja między innymi skończyłem medycynę to też wg Ciebie znam się na prawie finansowym ??? Tylko, że widzisz- całe te komisje śledcze nie mają niczego innego na celu aby- po pierwsze- dobrze zarobić, po drugie- niszczyć ludzibPO. NIC poza tym…

   • JAcenty

    Jak mawia mądry gmin nie dyskutuj z idiotą, sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem…

    • Wiktor Lis

     Nie znałem tego ale zapamiętam 🙂 widzę, że masz bardzo szeroki światopogląd – to dobrze, że jeszcze są ludzie, którzy potrafią muśleć wykorzystując przy tym wiedzę merytoryczną

  • JAcenty

   Absolwent elektroniki na Politechnice Wrocławskiej, ukończył także studia podyplomowe z new public management w Międzynarodowej Wyższej Szkole Logistyki i Transportu we Wrocławiu. Pracował w Zakładach Elektrotechniki Motoryzacyjnej „Elmot” w Świdnicy, gdzie był konstruktorem. W l. 90. prowadził własną działalność gospodarczą. Był dyrektorem oddziału firmy Procter&Gamble, następnie prezesem zarządu firmy Waldayer Polska, zajmującej się produkcją okien. W l. 2008-2015 członek rady nadzorczej Invest Develompment. Wicedyrektor dolnośląskiego wojewódzkiego urzędu pracy (w 2015 r.). Samorządowiec: radny Świdnicy (1990-1998), starosta powiatu świdnickiego (1999-2002), prezydent Świdnicy (2002-2014). Reelekcji nie uzyskał: w 2014 r. przegrał w drugiej turze wyborów na prezydenta Świdnicy z Beatą Moskal-Słaniewską. W wyborach w 2015 r. startował z listy PiS z rekomendacji Polski Razem. Poseł od 2015 r. (VIII kadencja), reprezentant Polski Razem. Zasiada w komisjach: gospodarki i rozwoju; finansów publicznych oraz komisji nadzwyczajnej ds. deregulacji (przewodniczący).

   Nie neguję jego dorobku tylko jak ma się to do komisji ds VAT?

   • Wiktor Lis

    A jednak dobrze lrzeczuwałen nutkę ironii w Twojej wcześniejszej wypowiedzi…..;)’ Był kim był ale nie jest specem od lrawa finansowego…

   • Doktor Alban

    Można jeszcze dopisac, że dwukrotnie był wiceprzewodniczącym Rady Miejskiej. Biegle włada trzema jezykami obcymi, mimo, że nie jest absolwentem filologi niemieckiej,angielskiej czy romanskiej. Skonczyl wiele kursów kwalifikacyjnych m.in.z dziedziny prawa i finansów. Pisze to dlatego, by pokazać , że to osoba kreatywna i nauczalna. A przedewszystkim pokazał w praktyce jak zarządzać miastem. Zostawił finanse w bardzo dobrej kondycji. Decyzje podjęte w przeszłości owocuja dużymi przychodami obecnie. Obecna władza korzysta z tego w pełni. Przewalki z Vat nie były jakimś majstersztykiem intelektualnym. Nie demonizujmy. To głównie niedopelnienie obowiązków urzedniczych (państwo teoretyczne ). I pewnie tym śladem pójdzie Komisja Sejmowa czyli kto dał przyzwolenie vide : Komisja d/s reprywatyzacji. Wojtek ma wystarczające do tego kwalifikacje, a przedewszystkim postawę moralną .Przykro mi tylko, że atakujecie panowie człowieka ,którego wcale nie znacie. Musiałem zabrać głos. Życzę miłego dnia 🙂

    • JAcenty

     No faktycznie komisja ds reprywatyzacji to jest dopiero cud mniemany, jest ona największym bublem prawnym jaki kiedykolwiek wyszedł spod pióra posłów wszystkich nacji. Jeżeli to jest dla Ciebie wzór do naśladowania to gratuluję. Na czele tej komisji stoi jeszcze większy bubel nienauczalny. Ja też skończyłem wiele kursów i studiów podyplomowych i wcale nie paliłbym się do zasiadania w takiej komisji (w żadnej komisji bo każda z nich ma tylko jeden cel: DORWAĆ TUSKA I ZAŁATWIĆ GO). Państwo teoretyczne teraz właśnie wylazło i skrzeczy po dwóch latach rządów tego wspaniałego teamu.

    • Obserwator

     No jako prezydent miasta zasłynął rozdawaniem miasta kościołowi za bezcen i budowaniem pięknych pomników za pieniądze podatników. Na szczescie to juz przeszłość.

  • Waldemar Kozmowski

   Na ekonomi politycznej, uczono o wyzszosci gospodarki socjalistycznej na kapitalistyczną;

   • Doktor Alban

    Widzę , że nie jestem jedyny. Też usilowano mi to wmówić na studiach. Dziękuję. Zrewanzuje się prawdziwą historią. To nie anegdota ! Nasz kolega z roku jakimś cudem dostał paszport i wyjechał na wymarzony wtedy Zachód . Wrócił . Był zonaty. Opadlismy go całą grupą i wypytujemy na wyścigi. A on odpowiedział (z ironią ) : to prawda, kapitalizm umiera, ale k….a, piękną ma śmierć …Miłego wieczoru 🙂

 • Perun

  To ja wstawię popcorn i wezmę piwo by godnie obejrzeć tę wylęgarnię memów na wzór carycy Katarzyny :).

  • JAcenty

   Mogę przyjść ze zgrzewką?

   • Perun

    Wbijaj:)

 • Krzysztof Czarnecki

  Wedle niektórych, prezentowanych tu teorii, sędziowie nie będą mogli sądzić afer vatowskich, bo nie są ekonomistami. Bardzo zabawne.

  Komisja śledcza ma za zadanie wyjaśnić rolę urzędników w podejmowaniu decyzji, dotyczących przepisów ustawy o VAT, oraz ich egzekwowaniu. Zajmować się będzie działalnością administracyjną, nie finansową. Do tego nie trzeba ekonomistów, lecz administratywistów.

  • JAcenty

   Pewnie, pewnie, próbkę już mamy w jakiej komisji oraz komisji ds Amber Gold. Mamy tam administratywistów, prawników, politologów oraz cyrk na kółkach, który niczego nie wyjaśnił i nie wyjaśni.