Strona główna 0_Slider Szczury w jednym ze świdnickich marketów?

Szczury w jednym ze świdnickich marketów? [FOTO/VIDEO]

20

Sanepid zapowiada przeprowadzenie dodatkowych kontroli, natomiast przedstawiciele sieci marketów Biedronka zapewniają o rozwiązaniu problemu szczurów, które jeden z mieszkańców dostrzegł w okolicach zaplecza sklepu na Osiedlu Młodych.

Mowa o markecie przy ulicy Wróblewskiego. – Przechodząc skrótem przez “tyły” Biedronki (miejsce dostaw) zauważyłem zwierzątko skaczące po odpadach. Po kilku krokach zobaczyłem nie jedno, a całą zgraję szczurów skaczących po zamykanych kratami tyłach Biedronki. Zastanawia mnie gdzie one jeszcze biegają? Chyba sanepid powinien odwiedzić to miejsce? – pyta pan Bartłomiej, który poprosił redakcję Swidnica24.pl o interwencję. Na dowód swoich słów dołączył on zdjęcia oraz krótkie nagranie.

Stanowisko w tej sprawie przedstawiło biuro prasowe spółki Jeronimo Martins Polska, właściciela sieci Biedronka. – Niezwłocznie zweryfikowaliśmy opisaną sytuację – jak wynika z relacji pracowników wspomnianego sklepu w Świdnicy, w sklepie i w jego magazynie nie stwierdzono obecności gryzoni. Zaobserwowano je natomiast na zewnątrz budynku, w okolicy śmietników i pomieszczenia, w którym gromadzone są usunięte ze sprzedaży warzywa i owoce. To pomieszczenie zostało wczoraj uporządkowane. Zgodnie z procedurami na miejsce niezwłocznie została też wezwana specjalistyczna firma, która dokonała dzisiaj deratyzacji. Dodatkowo w ciągu najbliższych kilku dni uszczelniona zostanie elewacja budynku – tłumaczą przedstawiciele spółki.

Zaznaczają przy tym, że wszystkie sklepy sieci posiadają procedury dotyczące profilaktyki i zwalczania szkodników. – Zgodnie z nimi, wyspecjalizowane firmy zewnętrzne minimum raz na kwartał dokonują kontroli w każdym sklepie pod kątem ewentualnego występowania szkodników oraz w zakresie sprawdzenia stanu wszystkich urządzeń zabezpieczających przed nimi. Dodatkowo personel sklepu na bieżąco weryfikuje, czy w placówce zauważono jakiekolwiek oznaki pojawienia się szkodników. Sytuacje niestandardowe są zgłaszane do firmy deratyzacyjnej przydzielonej do danego sklepu w celu niezwłocznego dokonania deratyzacji, dezynfekcji lub dezynsekcji. W tym miejscu należy również podkreślić, że każda placówka jest wyposażona na stałe (wewnątrz i na zewnątrz budynku) w specjalne karmniki deratyzacyjne, które również mają przeciwdziałać rozprzestrzenianiu się szkodników – wyjaśniają.

Przedstawiciele Jeronimo podkreślają też, że każdy sygnał ze strony klientów dotyczący funkcjonowania sklepów jest dla firmy bardzo ważny i dokładnie analizowany.

O zwróceniu większej uwagi kontrolerów zapewnia z kolei dyrektor świdnickiej Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej. – Sklep znajduje się pod naszym nadzorem. W takich przypadkach korzysta się ze standardowych procedur postępowania, w tym procedury deratyzacji. Na miejsce zostanie skierowany pracownik, który wykona dodatkową kontrolę – deklaruje dyrektor Monika Bieżyńska.

Michał Nadolski
[email protected]

zdjęcia i nagranie wykonanie przez czytelnika Swidnica24.pl