Strona główna 112 Pijana przyjechała po auto kierowane przez pijanego męża

Pijana przyjechała po auto kierowane przez pijanego męża

2

Do nietypowej sytuacji doszło w miniony poniedziałek podczas prowadzonych przez wałbrzyską drogówkę działań “Trzeźwy poranek”. Samochód kierowany przez nietrzeźwego świdniczanina przyjechała zabezpieczyć jego małżonka. I nie było by w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że kobieta także znajdowała się pod wpływem alkoholu. Teraz oboje staną przed sądem.

Policjanci prowadzili swoją akcję na ulicy Orkana w Wałbrzychu, w kierunku wyjazdu na Pogorzałę. Od godziny 5.00 do 9.00 zatrzymali 5 kierujących znajdujących się w stanie nietrzeźwości, bądź po użyciu alkoholu. – Jednym z zatrzymanych nietrzeźwych kierujących był 50-letni mieszkaniec powiatu świdnickiego. U mężczyzny badanie wykazało 0,63 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali 50-latkowi prawo jazdy z uprawnieniami kat. A, B, C i D, a na miejsce kontroli zabezpieczyć pojazd przyjechała innym samochodem małżonka kierującego – mówi Marcin Świeży z wałbrzyskiej policji.

Policjanci w każdym przypadku sprawdzają stan trzeźwości osoby, której mają przekazać pojazd osoby nietrzeźwej. – Okazało się, że tym razem 48-latka także kierowała samochodem pod wpływem alkoholu. U kobiety badanie wykazało 0,71 promila tej substancji w organizmie. Tym samym 48-latka utraciła uprawnienia kat. B, a oba samochody trafiły na lawetę. Koszty związane z ich transportem ponieść musieli właściciele – dodaje Świeży.

Na tym nie zakończyły się konsekwencje jazdy pod wpływem alkoholu. – Przypominamy, że każdy kierujący pojazdem mechanicznym zatrzymany w stanie nietrzeźwości musi się liczyć z karą pozbawienia wolności do lat 2, nawet dożywotnim zakazem kierowania pojazdami oraz wysoką grzywną – kończy Świeży.

/KMP Wałbrzych, opr. mn/