Strona główna Wydarzenia Świebodzice Świebodzicki dworzec gotowy. Trwa remont peronów

Świebodzicki dworzec gotowy. Trwa remont peronów

0

Trwają intensywne prace w obrębie dworca kolejowego w Świebodzicach. Niedawno miasto zakończyło i oddało do użytku centrum przesiadkowe wraz z parkingiem, placem manewrowym dla autobusów, a także wiatą dla rowerów. Równolegle toczą się prace przy budowie nowych peronów kolejowych. Inwestycję realizuje PKP PLK.

fot. Adrian Sitko

W czerwcu do eksploatacji został oddany peron nr 2. Zakończenie budowy nowego peronu nr 1 zaplanowane jest na 
koniec listopada 2018 roku. Prace na stacji przebiegają zgodnie z harmonogramem. Trwają prace torowe, przy przebudowie sieci trakcyjnej oraz budowie peronu nr 1 – informuje Zbigniew Wolny z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.


Rozpoczęto także prace przy modernizacji wiaty przy budynku dworca oraz
 nastawni.
 Pasażerowie maja dostęp do czynnego peronu wyznaczoną, oznakowaną i
 osygnalizowaną drogą dojścia. Dostęp od strony budynku dworcowego i
 placu przesiadkowego jest zorganizowany bez konieczności obejść.

Po zakończeniu prac zostanie także udostępniony zamknięty na czas budowy przejazd, prowadzący w kierunku ogrodów działkowych, zlokalizowanych w pobliżu Osiedla Sudeckiego. Jak informują służby prasowe PKP, przejazd zostanie uruchomiony w nowej lokalizacji. Będzie przesunięty o około 50 metrów w stosunku do dotychczasowej lokalizacji. Otrzyma nową nawierzchnię. Będzie zaopatrzony w nowe rogatki i sygnalizację świetlną oraz monitoring. Uruchomienie nowego przejazdu podniesie stan bezpieczeństwa pieszych oraz ruchu kolejowego.

Miastu udało się też wydzierżawić od PKP teren obok dworca, na którym powstanie dodatkowych 18 miejsc postojowych. – To oznacza, że w sumie będzie ich więcej, niż przed modernizacją placu – mówi burmistrz Bogdan Kożuchowicz.

Koleje Dolnośląskie, które zapowiadały montaż automatu do sprzedaży biletów na świebodzickim dworcu, obecnie wycofały się z tego pomysłu. Jak poinformował Bogusław Godlewski, rzecznik KD, firma pracuje obecnie nad całościową zmianę systemu dystrybucji biletów.

/UM Świebodzice, opr. mn/