Strona główna 0_Slider Świdnica od podwórza – odc. 27

Świdnica od podwórza – odc. 27 [FOTO]

2

Za bramami świdnickich kamienic kryją się podwórka, które czasami dzięki pracy mieszkańców wyglądają schludnie i przyjemnie. Jednak tak samo często zobaczymy tam miejsca, które przypominają dziką łąkę z masą chwastów. 

W dzisiejszym odcinku przyjrzymy się podwórkom przy ulicy Księcia Bolka Świdnickiego. 

Zdjęcie Google Maps

Ul. Księcia Bolka Świdnickiego 5

Podwórko okrąża budynek z każdej strony. Po przejściu przez bramę naszym oczom ukazuje się skrawek piaskowej ziemi, który mieszkańcy wykorzystują do puszczania „dymka” na świeżym powietrzu oraz do wyrzucania śmieci w wydzielonym przez drewniane ogrodzenie miejscu. Reszta podwórka kryje się za murem. Dotrzeć tam można również od drugiej strony. Tam znajdziemy pole chwastów i stare szafki. 

Ul. Księcia Bolka Świdnickiego 11

Niewielkie zielono podwórko. Mieszkańcy i ich dzieci chętnie spędzają tam czas wolny. Wychodząc z bramy zobaczymy niewielki kwietnik. Poza nim znajdziemy tam trzepak, sznury na pranie i ręcznie wykonany kompleks wypoczynkowy, który potwierdza przysłowie: „potrzeba matką wynalazków”. 

Ul. Księcia Bolka Świdnickiego 13

Najmniejsze ze wszystkich podwórek w dzisiejszym odcinku. Mimo to podzielone zostało na dwie części. Pierwsza z nich to bujny ogród z masą kwiatów i krzewów wzdłuż którego idzie wąska ścieżka. Reszta podwórza to betonowo – piaskowe podłoże stanowiące teren budowy. Powodem remontu jest wymiana rur w kamienicy. 

/Tekst i foto: Artur Ciachowski/ 

[email protected]

Poprzedni artykułZmiana planów, inauguracja w Nowej Rudzie
Następny artykułŚwięto pszczelarzy w Piotrowicach Świdnickich [FOTO]