Strona główna 0_Slider Świdnica od podwórza – odc. 24

Świdnica od podwórza – odc. 24 [FOTO]

2

Czasami przestronne z wieloma drzewami, pokryte trawnikiem lub piaskiem, innym razem wyłożone kostką brukową z namalowanymi białymi liniami, które wskazują kierowcom miejsce do parkowania. Świdnickie podwórka są różnorodne, a dzisiaj zapraszamy do obejrzenia części z nich. 

W dzisiejszym odcinku przyjrzymy się podwórkom przy ulicach Księcia Bolka Świdnickiego oraz Komunardów. 

Zdjęcia Google Maps

Ul. Księcia Bolka Świdnickiego 1-3 

Dużą część podwórka zajmują garaże i teren przeznaczony na narzędzia i towary wytwarzane przez miejscowego kamieniarza. Piaszczyste podwórko ratują piękne kwiaty, trawnik i drzewa.

Ul. Komunardów 14 

Wejścia na podwórko broni elektryczna brama. Za nią zobaczymy teren pokryty drobnym żwirkiem, który mieszkańcy wykorzystują jako miejsce dla samochodów. Na drugim planie jest niewielki „ogródek” z dziecięcą huśtawką. Uroku temu miejscu dodaje rosnący na tylnej ścianie kamienicy bluszcz.

Ul. Komunardów 16-16a

Na podwórko prowadzi wąska droga między dwoma budynkami. Większość terenu mieszkańcy przeznaczyli na swoje samochody, ale mimo to znalazło się miejsce, gdzie na sznurach można powiesić pranie. Przed wejściem do budynku stoją donicę z kwiatami, co poprawia jego wygląd. Poza tym zobaczymy tam trzepak, a także krzesła i „pufy”, z których powstał prowizoryczny stolik.

/Tekst i foto: Artur Ciachowski/

[email protected]