Strona główna 112 Prawie 380 porcji narkotyków ukrywał w pudełku

Prawie 380 porcji narkotyków ukrywał w pudełku

0

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej zatrzymali mężczyznę podejrzanego o posiadanie środków odurzających. W jego mieszkaniu odnaleźli amfetaminę oraz marihuanę. Teraz o losie mężczyzny zdecyduje sąd.

W trakcie przeszukania mieszkania należącego do mężczyzny funkcjonariusze ujawnili w kuchni metalową puszkę w środku, której znajdowały się woreczki strunowe z zawartością białego proszku. Po przebadaniu na testerze narkotykowym okazało się iż, zabezpieczona substancja to amfetamina. W czasie dalszego przeszukania policjanci w pokoju w barku ujawnili woreczek z zawartością suszu roślinnego. Po przebadaniu na testerze narkotykowym okazało się iż, zabezpieczona substancja to marihuana. Łącznie funkcjonariusze zabezpieczyli blisko 380 porcji handlowych tych narkotyków – mówi Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji.

W mieszkaniu zabezpieczono także wagę elektroniczną. Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał już w sprawie zarzuty. Za posiadanie narkotyków grozi do 3 lat pozbawienia wolności, a gdy przedmiotem przestępstwa jest ich znaczna ilość nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

/KPP Świdnica, opr. mn/