Strona główna 0_Slider Parkować? Nie parkować? Miasto tłumaczy i dziękuje

Parkować? Nie parkować? Miasto tłumaczy i dziękuje [FOTO]

5

Znalezienie miejsca do parkowania w centrum Świdnicy jest nie lada wyczynem. Problem braku miejsc postojowych daje się we znaki m.in. tym, którzy chcą zostawić swoje auto w okolicy dworca kolejowego i w dalszą podróż wyruszyć pociągiem. Ulżyć miał nowy, niewielki parking, ale choć miejsce jest, samochody stają tu sporadycznie.

W grudniu ubiegłego roku zburzono kamienicę przy Dworcowej 1. Pierwotnie, teren po budynku, wraz ze znajdującym się obok zaniedbanym skwerem miał zostać sprzedany i przeznaczony pod zabudowę. Władze miasta zdecydowały jednak o zmianie przeznaczenia tego terenu.

W lutym prezydent Beata Moskal-Słaniewska ogłosiła, że powstanie tam teren zielony z kilkunastoma miejscami parkingowymi. Jak tłumaczyła, ma to związek z planowaną przebudową alei Niepodległości, która będzie oznaczała nie tylko utrudnienia w ruchu, ale także jeszcze większe problemy w znalezieniu wolnych miejsc w centrum miasta.

Mini parking został w czerwcu zrobiony, ale mało kto zostawia tu auto. – Wielu kierowców nie wie o jego istnieniu, a ci, co wiedzą, to nie wjeżdżają, bo jest znak zakazu – tłumaczą taksówkarze z postoju przed dworcem. Tymczasem, jak się okazuje, kwestia oznakowania umknęła urzędnikom.

Parking jest oczywiście dostępny dla wszystkich kierowców. Znak jest pozostałością po zburzonym budynku przy ul. Dworcowej 1 i ul. Dworcowej 3. Droga ta była wówczas dojazdową do tych posesji. Zmieniona zostanie treść na tablicy i zamontowana zostanie ona na granicy działki wspólnoty mieszkaniowej przy ul. Dworcowej 3. Dziękujemy za zgłoszenie nam nieprawidłowości, która mogła wprowadzać w błąd kierowców – odpowiada na interwencję portalu Swidnica24.pl Magdalena Dzwonkowska, rzeczniczka świdnickiego magistratu.

 opr. asz
Zdjęcia Michał Nadolski