Strona główna 0_Slider Nowy kort tenisowy będzie płatny. Ile za wstęp?

Nowy kort tenisowy będzie płatny. Ile za wstęp?

13

Cały czas trwają prace związane z uruchomieniem nowego kortu tenisowego na Osiedlu Młodych. Jest już pewne, że obiektem będzie zarządzał świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji. Znany jest też cennik korzystania z kortu.

Decyzję o budowie sportowego obiektu przy ulicy Prądzyńskiego podjęli sami mieszkańcy, głosując na projekt w ramach III edycji Świdnickiego Budżetu Obywatelskiego w 2016 roku. Za utworzeniem kortu do gry w tenisa ziemnego zagłosowało 131 osób. Ostatecznie koszt inwestycji wyniósł 294 tys. złotych. Zgodnie z planami kort zyskał nawierzchnię z trawy syntetycznej, został ogrodzony, oświetlony lampami LED, a także zyskał elektroniczny system kontroli wstępu, co ma umożliwić rezerwację obiektu za pośrednictwem strony internetowej.

Zgodnie z umową zawartą z wykonawcą prac, roboty miały się zakończyć 15 czerwca. – Firma Dabro-Bau wykonała roboty budowlane w terminie oraz zgodnie z umową. Niezależnie od tego zlecono wykonanie dojścia do kortu oraz dostawę i montaż dwóch ławek. Termin wykonania dojścia oraz dostawy ławek to 29 czerwca br. – mówiła Magdalena Dzwonkowska ze świdnickiego magistratu.

To jednak wcale nie oznacza, że obiekt może zostać wreszcie udostępniony mieszkańcom. – Kort zostanie otwarty w momencie wykonania przez firmę Tauron przyłącza energetycznego, które jest niezbędne do funkcjonowania kortu. Roboty związane z budową przyłącza energetycznego są niezależne od miasta – wyjaśniała Dzwonkowska. Na brak konkretnego terminu otwarcia i konieczność oczekiwania na zakończenie pracy przez energetyków wskazuje także Przemysław Grzyb ze świdnickiego OSiR. Zdradza on przy tym kolejne szczegóły związane z działaniem obiektu.

Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji będzie administrował kortem przy ulicy Prądzyńskiego. (…) Docelowo planujemy wprowadzenie odpłatnego korzystania z kortu. Ceny: 12 zł/h – bilet wstępu ulgowy, 20 zł/h – bilet wstępu normalny. Rezerwacje i opłaty za wstęp będzie można realizować online poprzez specjalną stronę internetową – dodaje Grzyb.

Opłaty za wstęp na kort są normalną praktyką. Ma to na celu wymuszania rotacji i zwiększenia dostępności dla większej liczby mieszkańców. Biorąc pod uwagę ceny wstępu na kort w innych miastach, gdzie średnio godzina kosztuje 30-40 zł, stawki te nie są zaporowe, a nawet o połowę niższe. Z drugiej strony – jako, że projekt był realizowany z budżetu obywatelskiego, proponowałbym wprowadzenie okresu przejściowego w czasie wakacji i udostępnienie kortu dzieciom i młodzieży szkolnej ze Świdnicy po bardziej symbolicznych stawkach – komentuje wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Marcin Paluszek, który na wniosek mieszkańców Osiedla Młodych zgłosił projekt budowy kortu do Świdnickiego Budżetu Obywatelskiego.

Michał Nadolski
[email protected]

fot. Dariusz Nowaczyński

Poprzedni artykułJako kierowca wyścigowy podbija Tajlandię. Odwiedził fanów w Świdnicy [FOTO]
Następny artykuł„Mistrz i Małgorzata” na koniec drugiego dnia festiwalu teatrów [FOTO/VIDEO]