Strona główna 0_Slider „Mistrz i Małgorzata” na koniec drugiego dnia festiwalu teatrów

„Mistrz i Małgorzata” na koniec drugiego dnia festiwalu teatrów [FOTO/VIDEO]

0

Podczas drugiego dnia spotkań z uliczną sztuką każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Dzisiaj ostatnia szansa na spotkanie z wydarzeniami Festiwalu Teatru Otwartego. Sprawdź, co w programie na niedzielę!

„Smerf Ważniak leci w kosmos”, Teatr Terminus A Quo
To historia wymyślona przez duet Edward Gramont – Cezary Molenda, odwołująca się do stereotypowych zachowań bajkowych smerfów walczących nieustannie z okropnym prześladowcą Gargamelem. Historia jak w filmie: Smerfy znajdują miejsce na zbudowanie wioski, gdzie powstają domki-grzybki. Idyllę zakłóca obecność Klakiera i Gargamela, i jego chęć unicestwienia Smerfów. W końcu Smerfy po naradzie postanawiają zbudować rakietę i wysłać Gargamela w kosmos. Podstęp się udaje, Gargamel wchodzi do rakiety, by po „odpaleniu” wrócić na ziemię, pokonany, cały umazany błotem.

„Bill Bombadill”, FRIKart
Rodzinne, interaktywne, pełne humoru show z elementami kuglarstwa, pantomimy oraz akrobatyki. Świetnie bawiły się na nim dzieciaki i dorośli. Bill nie pozwolił nikomu stać bezczynnie!

„Magiczne drzwi”, Teatr Alelale
Spektakl opowiada historię dziewczynki, Hani, która czuje się nieakceptowana przez rówieśników. Nie czując z nimi porozumienia, poszukuje innych form spędzania wolnego czasu, budując własne światy. Na swej drodze napotyka magiczne drzwi, przez nie, wkracza do świata wyobraźni, a potem do świata sztuki. Tam spotyka najważniejsze osobistości: Panią Wyobraźnię, Pana Światłocienia, Barwy Podstawowe, Perspektywę o wielu obliczach. Hania, w podróży, przemierza świat sztuki, ale przede wszystkim, odkrywa siebie samą.

„Mistrz i Małgorzata”, Teatr Formy
Moskwa lat trzydziestych. W mieście, w którym rządzi Stalin, szaleją zbrodniarze komunistyczni, panuje socrealizm a Bóg nie istnieje, pojawia się — wraz ze swoją przedziwną świtą — ekscentryczny konsultant z zagranicy, specjalista od czarnej magii. Szybko okazuje się, że stary porządek zostaje wywrócony do góry nogami, a w dobrze znaną codzienność wkracza chaos i niepokój. Tak w skrócie przedstawia się zarys fabularny „Mistrza i Małgorzaty” Michaiła Bułhakowa — jednej z najwybitniejszych, najbardziej popularnych powieści w dziejach światowej literatury. Artyści Teatru Formy przygotowali jej wersję pantomimiczną, tzw. mimodram. To współczesna, odwołująca się do klasycznego filozoficznego motywu walki dobra ze złem, choreograficzna opowieść o naturze człowieka, niezmiennej od lat i od lat poddawanej tym samym próbom. Archetypiczne ukazanie walki dobra i zła, dwóch natur drzemiących w ludzkiej istocie znajduje tu swe idealne odbicie w wyrazie plastycznym, ruchu, muzyce, a także w efektownej scenografii.

Jak wygląda program na niedzielę?

  • 16.00—19.00 „Ale Heca” Strefa zabawy, Rynek — dziedziniec pod Wieżą Ratuszową (plac c)
  • 17.00 „Tobi show” Ekscentryczny pokaz Clowna Tobiego, Rynek (plac a)
  • 18.00 „O ósmej na Arce” Zdrojowy Teatr Animacji, Rynek (plac b)
  • 19.00 „Zaczarowana Walizka” Teatr Bajka, Rynek — dziedziniec pod Wieżą Ratuszową (plac c)
  • 20.00 „Kopciuszek” Teatr Piaskowej Animacji, sala teatralna Świdnickiego Ośrodka Kultury (Rynek 44)
  • 20.45 „My body No body” Alchemia teatralna, Rynek — dziedziniec pod Wieżą Ratuszową (plac c)
  • 21.30 „Cyrk bez przemocy” Teatr Klinika Lalek, Rynek (plac a)
  • Impreza towarzysząca: 16.00-19.00 Plenerowy Happening Teatralny „Kantor Wymiany Gestów” Teatr Formy (pokazy specjalne: 16.45,17.45,18.45), Rynek — obok Informacji Turystycznej

plac a — wejście do biur ŚOK przy słupie ogłoszeniowym

plac b — wejście główne do Teatru

plac c — dziedziniec pod Wieżą Ratuszową

Michał Nadolski
[email protected]

fot. Dariusz Nowaczyński, mn

Poprzedni artykułNowy kort tenisowy będzie płatny. Ile za wstęp?
Następny artykuł„Peace begins with me!” Polsko-niemiecko-czeski projekt edukacyjny w Krzyżowej