Strona główna 0_Slider Nowoczesna wskaże kandydata na prezydenta Świdnicy

Nowoczesna wskaże kandydata na prezydenta Świdnicy

7

Grzegorz Schetyna, szef Platformy Obywatelskiej i Katarzyna Lubnauer, przewodnicząca Nowoczesnej ogłosili w poniedziałek we Wrocławiu powołanie Koalicji Obywatelskiej. Zgodnie z zawartym porozumieniem, w trzech dolnośląskich miastach, w tym w Świdnicy, kandydatów na prezydenta wskaże Nowoczesna.

To ważny dzień dla nas i dla Nowoczesnej. Podjęliśmy decyzję o powołaniu Koalicji Obywatelskiej – zadeklarował podczas porannej konferencji prasowej szef PO, Grzegorz Schetyna. Obie partie zgodziły się wspólnie wystartować w najbliższych wyborach samorządowych na poziomie sejmiku, powiatów oraz w miastach prezydenckich Dolnego Śląska.

W ramach koalicyjnych uzgodnień postanowiono, że Platforma Obywatelska wskaże kandydatów na prezydenta w pięciu dolnośląskich miastach: Wałbrzychu, Jeleniej Górze, Bolesławcu, Legnicy i w Głogowie. Z kolei Nowoczesna nominować będzie kandydatów w Świdnicy, Lubinie i we Wrocławiu.

Na razie nie zdradzono nazwiska kandydata na prezydenta Świdnicy. – Prowadzimy rozmowy z koalicjantem. Chcemy, by przedstawiony przez nas kandydat powalczył o udział w drugiej turze wyborów. Chcemy też powalczyć o jak najwięcej miejsc w radzie miasta – twierdzi Wojciech Rut, przewodniczący świdnickiego koła Nowoczesnej. Jak dodaje, personalia kandydata mają zostać ogłoszone 8 sierpnia, podczas specjalnie zwołanej konferencji prasowej.

Z kolei jak mówi szef świdnickich struktur Platformy Obywatelskiej, Piotr Fedorowicz, jeszcze dzisiaj odbędzie się zebranie zarządu lokalnej PO, na którym najprawdopodobniej poruszana będzie kwestia jesiennych wyborów samorządowych. Sam Fedorowicz nie odniósł się jednak do porozumienia zawartego na szczeblu centralnym przez Platformę i Nowoczesną.

Michał Nadolski
[email protected]

Poprzedni artykułMichael Kors – biżuteria idealna na lato
Następny artykułWodna kurtyna powróciła na Rynek