Strona główna 0_Slider Nalot antyterrorystów na wytwórnię narkotyków. Śledczy zdradzają szczegóły akcji

Nalot antyterrorystów na wytwórnię narkotyków. Śledczy zdradzają szczegóły akcji

0

Dwie osoby zostały zatrzymane podczas ubiegłotygodniowej akcji antyterrorystów w Pożarzysku. Mężczyźni wpadli na gorącym uczynku, podczas produkcji metamfetaminy. Nadzorująca sprawę Prokuratura Okręgowa w Opolu przekazała dziś więcej informacji w tej sprawie.

Pożarzysko, widok od zachodu (fot. muzolph/fotopolska.eu, CC-BY-SA)

19 lipca antyterroryści wkroczyli do jednego z budynków na terenie miejscowości. – Ma to związek ze śledztwem prowadzonym przez Wydział I Śledczy naszej prokuratury, dotyczącym nielegalnego wytwarzania środków psychotropowych – mówi Stanisław Bar, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Opolu. W wynajmowanym domku jednorodzinnym dwóch mężczyzn, mieszkańców Opola i powiatu opolskiego, próbowało wyprodukować 1,5 kg metamfetaminy.

34-letni Albin K. oraz 33-letni Janusz A. zostali zatrzymani w trakcie trwania cyklu produkcyjnego. Sąd Rejonowy w Opolu przychylił się do wniosku prokuratury o zastosowanie tymczasowego aresztu na trzy miesiące. Mężczyźni usłyszeli zarzut usiłowania wytworzenia znacznej ilości środków odurzających – wyjaśnia Bar.

Zatrzymanym grozi do 15 lat więzienia.

Michał Nadolski
[email protected]

Poprzedni artykułSłupek wjazdowy znów potrącony
Następny artykułŚwiebodzice stawiają na parkowanie czasowe. Nie będzie płatnej strefy