Strona główna 0_Slider Motocykliści pożegnają tragicznie zmarłego kolegę

Motocykliści pożegnają tragicznie zmarłego kolegę

0

Zbierają fundusze na pomoc finansową dla rodziny i zapowiadają liczny udział w mszy oraz pogrzebie. Świdniccy motocykliści pożegnają w piątek 43-letniego Daniela, który zginął w wypadku na autostradowej obwodnicy Wrocławia.

W kwietniu kolumna motocykli eskortowała tragicznie zmarłego Igora na cmentarz przy ulicy Słowiańskiej

Tegoroczny sezon jest dla nas bardzo bolesny. Jeszcze niedawno żegnaliśmy Igora, zaś dzisiaj przyszło nam pożegnać osobę która od samego początku była związana z naszą ekipą. Był dla nas wszystkich przyjacielem, na którego zawsze można było liczyć – mówią członkowie ekipy motocyklowej DSW, którzy składają kondolencje dla całej rodziny 43-latka.

Daniel Kłuś zginął tydzień temu, 5 lipca na na zjeździe z Autostradowej Obwodnicy Wrocławia. Z niewyjaśnionych przyczyn uderzył w barierki. Nie udało się go uratować. Tragiczny wypadek był szokiem dla jego najbliższych, a także dla jego przyjaciół. – Daniel był dobrym mężem, ojcem i przyjacielem, ale przede wszystkim był dobrym, uczciwym i wartościowym człowiekiem z pasją do motocykli realizującym się w niej do końca swoich dni. Daniel spełniał się w swojej pasji – brał udział w wielu zawodach z powodzeniem, lecz niestety realizując się w niej zapłacił najwyższą cenę – oddał swoje życie – podkreślają koledzy motocyklisty, którzy postanowili zorganizować zbiórkę.

W ten sposób chcemy solidaryzować się z rodziną po tragicznie zmarłym, i pokazać że w grupie przyjaciół i znajomych drzemie ogromna siła. Mimo tak wielkiej tragedii, która się przydarzyła jesteśmy w stanie zebrać się tutaj i podarować Danielowi „na pożegnanie” nie tylko kwiaty czy zapalić znicz na jego mogile lecz możemy zrobić coś więcej. Zamiast kupować Danielowi tony kwiatów, które i tak na pewno będą na pogrzebie, wpłaćmy pieniądze na pomnik dla niego, który będzie pięknym gestem, sposobem pożegnania go i uczczenia jego pamięci – twierdzą organizatorzy zbiórki.

Jak dodają, zebrana kwota zostanie przekazana rodzinie Daniela zaraz po zakończeniu zbiórki wraz z listem kondolencyjnym, który wszystkie osoby biorące udział w zbiórce będą miały sposobność podpisać osobiście.

Podobnie jak podczas kwietniowego pożegnania 23-letniego Igora, motocykliści planują przejazd ulicami Świdnicy na cmentarz przy ulicy Słowiańskiej, gdzie spocznie 43-latek. Na taką formę pożegnania wyraziła zgodę jego rodzina.

Msza św. żałobna odbędzie się 13 lipca, o godzinie 10.30 w kościele pw. Ducha Świętego. Ceremonia pogrzebowa odbędzie się o godzinie 12.00 na cmentarzu komunalnym.

Michał Nadolski
[email protected]

Poprzedni artykułPożyczki za darmo – prawda czy mit?
Następny artykułPiękne powozy zawitają na świebodzicki Rynek