Strona główna Wydarzenia Żarów Mapy w sieci. Ułatwienie dla mieszkańców Żarowa

Mapy w sieci. Ułatwienie dla mieszkańców Żarowa

1

Mieszkańcy gminy Żarów, którzy chcą sprawdzić przeznaczenie działki w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego nie muszą już przychodzić do Urzędu Miejskiego, aby pozyskać taką informację. Mogą to zrobić za pośrednictwem ogólnodostępnego systemu, który uruchomiony został na stronie internetowej UM. Wystarczy tylko posiadać komputer lub urządzenie mobilne z dostępem do Internetu.

System Informacji Przestrzennej, który uruchomiony został na oficjalnej stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Żarowie to wygodne i nowoczesne narzędzie pozwalające na uzyskanie informacji o obowiązujących na terenie gminy Żarów miejscowych planach zagospodarowania przestrzennego. Dzięki temu systemowi każdy zainteresowany może w prosty i bardzo przejrzysty sposób błyskawicznie zlokalizować działkę, numer adresowy oraz uzyskać informację o przeznaczeniu nieruchomości w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego.

Korzystanie z Systemu Informacji Przestrzennej jest bezpłatne, a portal mapowy dostępny jest na stronie internetowej www.um.zarow.pl w banerze System Informacji Przestrzennej w Gminie Żarów, pod adresem mpzp.um.zarow.pl

Zadanie realizowane jest w ramach projektu „Rozwój e-usług publicznych jako zwiększenie udziału mieszkańców w procesie decyzyjnym w Gminie Świebodzice, Gminie Żarów oraz Gminie Strzegom” współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Całkowita wartość projektu to kwota 3 679 970,00 złotych, z czego dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020 wynosi 2 351 500,83 złotych.

/Źródło UM Żarów/