Strona główna Sport Inne Kolarski memoriał powrócił

Kolarski memoriał powrócił

0

Po kilku latach przerwy do Świebodzic powrócił Memoriał Pawła Sosika, utalentowanego kolarza pochodzącego ze Świebodzic, którego karierę przerwała tragiczna śmierć.

Wyścig po raz kolejny był ostatnim etapem Dolnego Śląska Tour (dawnego Górskiego Wałbrzyskiego Wyścigu Kolarskiego). Na starcie III etapu, czyli właśnie rundy rozgrywanej w Świebodzicach, oprócz czołowych zawodników i zawodniczek z Polski pojawiły się ekipy z Czech, Estonii i Węgier.

Panowie musieli zmierzyć się trzykrotnie z 25-kilometrową rundą poprowadzoną przez Dobromierz, Chwaliszów, Cieszów i startem oraz metą usytuowaną w naszym mieście. Panie natomiast do pokonania miały 100 km, a więc o jedną rundę więcej niż kategoria juniora młodszego – mówi Piotr Mróz, prezes Stowarzyszenia Kolarskie Świebodzice, organizator wydarzenia. – Trudny profil trasy spowodował, że zmagania były bardzo widowiskowe, a z każdym okrążeniem sytuacja w peletonie się zmieniała.

Ostatecznie kobiecej drużynie Mat Atom Deweloper udało się obronić wywalczoną wcześniej żółtą koszulkę lidera, odnosząc tym samym sukces etapowy i zajmując wszystkie stopnie na podium Memoriału Pawła Sosika. W wyścigu juniorów młodszych na podium stanęli kolejno reprezentant Baszty Golczewo i dwóch reprezentantów kadry narodowej Estonii.

/UM Świebodzice/