Strona główna 0_Slider Co? Gdzie? Kiedy? Weekendowy kalendarz wydarzeń

Co? Gdzie? Kiedy? Weekendowy kalendarz wydarzeń

1

Teatralne spektakle na świdnickim Rynku, nocne zwiedzanie muzeum, święto lipy i miodu, zabawa z mydlanymi bańkami, turniej siatkówki, a może wyścig z rajdowcem na torze kartingowym? Podpowiadamy co można robić w ten weekend.

XXI Festiwal Teatru Otwartego

Już w piątek rusza Festiwal Teatru Otwartego. Jak zapewniają organizatorzy: pod gwiazdami teatr smakuje inaczej. W dniach 6-8 lipca, jak zawsze na świdnickim Rynku i w sali teatralnej Świdnickiego Ośrodka Kultury, publiczność będzie mogła bezpłatnie uczestniczyć w 22 spektaklach, wystawach i warsztatach.

O godzinie 17.00 pierwszy spektakl – „Żeglarze siedmiu mórz” Teatru Rozrywki „Trójkąt”. Od godziny 16.00 na dziedzińcu pod wieżą ratuszową działać będzie strefa zabawy. O 20.30 w Galerii Fotografii (Rynek 44) odbędzie się wernisaż wystaw „Memy” Marty Frej.

Więcej na stronie wydarzenia.

Wystawa Świat Leona Wyczółkowskiego, Noc Muzealna i Świdnickie Noce Jazzowe

Świdnickie Muzeum Dawnego Kupiectwa zaprasza do nocnych odwiedzin w piątek, w godzinach 19.00-23.30. Na początek otwarcie wystawy “Świat Leona Wyczółkowskiego. Malarstwo, rysunek, grafika.”. O godzinie 20.00 zwiedzanie ekspozycji stałych, natomiast o 22.30 odbędzie się koncert jazzowy Tribute to Toots Thielemans. – Tym projektem chcieliśmy uczcić jak również przybliżyć postać legendy światowego jazzu, zmarłego w 2016 roku, Tootsa Thielemansa, który wprowadził harmonijkę ustną na jazzowe wyżyny. Ten ceniony na świecie wirtuoz harmonijki współpracował na przestrzeni lat z takimi legendami jazzu jak np.: Charlie Parker, Quincy Jones czy Herbie Hancock. Oprócz utworów wykonywanych przez T.Thielemansa mamy w repertuarze również swoje kompozycje – mówią członkowie zespołu: Krzysztof Kijas, Joachim Mencel, Andrzej Święs.

Więcej na stronie wydarzenia Świdnickiego Ośrodka Kultury.

Wyścig kolarski “Szukamy następców Olimpijczyka Tadeusza Mytnika”

7 lipca o godzinie 10.00 w Nowicach rusza V edycja wyścigu kolarskiego pod hasłem “Szukamy następców Olimpijczyka Tadeusza Mytnika”. Poszukiwania następców wychowanka MKS “Karolina”, medalisty olimpijskiego z Montrealu będą obserwować wybitne postacie polskiego kolarstwa w osobach m.in. Mieczysława Nowickiego, Józefa Gawliczka, Mieczysława Cieleckiego, Ryszarda Szurkowskiego, Rajmunda Zielińskiego, Józefa Bekera oraz samego Tadeusza Mytnika. W planach jest także moc atrakcji pozasportowych, także dla najmłodszych.

Spotkanie z rajdowcem Lukasem Drozdowiczem

W sobotę, 7 lipca do Świdnicy zawita gość specjalny – Lukas Drozdowicz, pierwszy Polak startujący w narodowych wyścigach samochodowych w Tajlandii. Spotkanie z rajdowcem, który przy okazji opowie kilka ciekawych historii z życia na drugim końca świata, zaplanowane zostało na godz. 12.00 na świdnickim torze kartingowym M3Racing, przy ul. Westerplatte 56. Wstęp wolny. Podczas odwiedzin kierowca wyścigowy zmierzy się także w bezpośrednim starciu na gokartach ze swoimi fanami.

Więcej na stronie wydarzenia.

IV Święto Lipy i Miodu

W sobotę, o godzinie 17.00 w Jugowej rozpocznie się czwarta edycja imprezy, której celem jest wypromowanie produktów lokalnych: lipy i miodu. W programie Święta organizatorzy zagwarantują moc atrakcji. Na najmłodszych czekać będą różnorodne gry i zabawy, a także dmuchane zamki i kącik plastyczny. Wieczorem odbędzie się natomiast zabawa taneczna, którą prowadzić będą DJ KrisS i DJ MazzY.

Otwarty Turniej Piłki Siatkowej

Z kolei w niedzielę chętni będą mogli się zmierzyć podczas zawodów odbywających się na terenie świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ulicy Śląskiej. Zawody tradycyjnie odbędą się w dwóch kategoriach – kobiet open i mężczyzn open. Pierwsze pojedynki zaczną się tuż po godz. 10.00.

Więcej na stronie wydarzenia.

Dzień baniek mydlanych – Bubble Day

Także w niedzielę moc atrakcji czeka na odwiedzających park miejski w Świebodzicach. Od godziny 12.00 do 17.00 trwać będzie Bubble Day. Oprócz możliwości puszczania wielkich baniek mydlanych, na gości czekać zabawy i konkursy z nagrodami.

/opr. mn/