Strona główna 112 Bezdomni okupują nie tylko ławki. Legowisko także przed supermarketem

Bezdomni okupują nie tylko ławki. Legowisko także przed supermarketem

4

Świdniczanie sygnalizują o kolejnym miejscu wykorzystywanym do spania przez osoby pijane i bezdomne. Do tej pory często byli oni widoczni na skwerach w okolicy ścisłego centrum miasta. Jeden z mieszkańców donosi o legowisku urządzonym pod świdnickim centrum handlowym.

Chodzi o obiekt handlowy przy ulicy Strzegomskiej. – Na trawniku przy Tesco znajduje się prawdopodobnie legowisko jakiegoś bezdomnego – mówi świdniczanin, który na dowód przesłał także zdjęcia poduszki i kołdry porzuconej w bezpośrednim sąsiedztwie supermarketu. Interwencję w tej sprawie przekazaliśmy zarządcy terenu i świdnickim służbom miejskim.

Od początku czerwca mieszkańcy skarżą się na coraz bardziej widoczną obecność pijanych, brudnych i bezdomnych osób okupujących ławki w centrum miasta. Jak mówią, można ich spotkać w parkach, na przystankach, ale także na odnowionych skwerach. W kolejnych interwencjach świdniczanie wskazywali, że najbardziej wstydliwym dla miasta miejscem jest ulica Łukowa, gdzie regularnie można spotkać bezdomnych śpiących na ławkach. Podobnie wyglądała sytuacja na placu Drzymały.

Względem osób łamiących prawo są wszczynane postępowania zakończone nałożeniem mandatu karnego, sporządzeniem wniosku o ukaranie do sądu, (w przypadku osób bezdomnych kierujemy wnioski o ukaranie do sądu w trybie przyśpieszonym) lub pouczeniem. Osoby popełniające wykroczenia będące w stanie upojenia alkoholowego, które nie są w stanie zapanować nad swoimi odruchami przewożone są do policyjnej izby zatrzymań, gdzie przebywają aż do wytrzeźwienia. (…) Siedzenie w stanie po spożyciu alkoholu na ławkach nie jest wykroczeniem tak samo jak nieprzyjemny zapach, czy też bezdomność – wyjaśniał Mariusz Rejowski ze świdnickiej straży miejskiej.

Michał Nadolski
[email protected]

Poprzedni artykułZmiana na ławce trenerskiej Karoliny Jaworzyna Śląska
Następny artykułNagrodzeni za osiągnięcia w nauce