Strona główna Sport Piłka nożna Zmiana na ławce trenerskiej Karoliny Jaworzyna Śląska

Zmiana na ławce trenerskiej Karoliny Jaworzyna Śląska

0

W trakcie międzysezonowej przerwy doszło do zmiany na ławce trenerskiej pierwszego zespołu Karoliny Jaworzyna Śląska. Tomasza Idziaka zastąpi Artur Zielonka, który poprowadzi ekipę w rozgrywkach klasy okręgowej OZPN Wałbrzych. 

Tomasz Idziak pracował z seniorami jaworzyńskiego klubu przez cztery sezony, wywalczając historyczny awans na boiska IV ligi. Po nieudanym sezonie 2017/2018, zakończonym spadkiem do okręgówki, trener Idziak postanowił złożyć rezygnację.

Oświadczenie trenera Tomasza Idziaka:

Drodzy Zawodnicy, Członkowie Klubu, Kibice, Rodzice, Sympatycy Klubu!

W dniu 30 czerwca 2018 roku, po czteroletniej przygodzie trenerskiej, moja praca na stanowisku trenera I zespołu MKS KAROLINA JAWORZYNA ŚLĄSKA dobiegnie końca.

W związku z powyższym chciałbym serdecznie podziękować wszystkim osobom związanym z Jaworzyńskim Klubem.

Praca w Klubie była dla mnie wielkim zaszczytem i ogromnym doświadczeniem.

Razem z zawodnikami I Zespołu Seniorów oraz ludźmi działającymi w klubie, podczas mojej kadencji trenerskiej przeżywaliśmy ciężkie chwile, związane z budowaniem zespołu oraz momenty satysfakcji i zadowolenia w momencie historycznego awansu zespołu do rozgrywek IV ligi Dolnośląskiej.

Niestety obecny sezon nie był zadowalający dla mnie samego jako trenera, zawodników jak również dla władz klubu.

Dlatego podjąłem decyzję o nieprzedłużaniu umowy trenerskiej związanej z prowadzeniem I zespołu seniorów w sezonie 2018/2019.

W trakcie tych czterech lat miałem również przyjemność pracy z najmłodszymi adeptami piłki nożnej. Było to dla mnie ogromne wyróżnienie i przynosiło mi dużo radości. Chciałbym podziękować rodzicom za zaufanie i zaangażowanie, a chłopcom życzyć samych sukcesów podczas kontynuacji przygody piłkarskiej.

Wszystkim razem i każdemu z osobna (niestety nie jestem w stanie wymienić wszystkich), z którymi miałem okazję współpracować, chciałbym bardzo podziękować. To był dla mnie niezwykły czas, zarówno pod względem pracy trenerskiej, jak również nawiązania cennych znajomości.

Życzę Klubowi, Zawodnikom, Kibicom i wszystkim Sympatykom, sukcesów sportowych oraz samych pozytywnych doświadczeń, związanych z działalnością Klubu.

Nowym trenerem Karoliny Jaworzyna Śląska został Artur Zielonka. Nowy trener posiada licencję UEFA B i występował już w przeszłości jako zawodnik w klubie MKS Karolina Jaworzyna Śląska. Trener Zielonka prowadził w ostatnim czasie grupy dziecięce w AP 13 Świdnica oraz drużyny trampkarzy, juniorów młodszych i juniorów starszych w Venusie Nowice.

/FOTO: MKS Karolina Jaworzyna Śląska/