Strona główna Wydarzenia Świdnica Nagrodzeni za osiągnięcia w nauce

Nagrodzeni za osiągnięcia w nauce

0

Blisko 900 uczniów świdnickich szkół publicznych zostało docenionych za ich osiągnięcia w nauce i wyniki sportowe w II semestrze roku szkolnego 2017/2018. Na stypendia motywacyjne przeznaczono z budżetu miasta prawie 90 tys. złotych.

Stypendia motywacyjne przyznawane były przez dyrektorów szkół na podstawie ustawy o systemie oświaty. Ich wysokość w przedziale od 65 do 260 zł. zależała od osiągniętych wyników w nauce, czyli średniej ocen, która nie mogła być niższa niż 4,75 oraz od rangi osiągnięcia sportowego uzyskanego przez ucznia. Warto było systematycznie uczyć się, przygotowywać do lekcji i brać aktywny udział w zawodach sportowych ponieważ uczniowie uzyskując wysoką średnią ocen i ponadprzeciętne wyniki sportowe mogli uzyskać stypendia w ramach obu kategorii.

Zdobyta wiedza już sama w sobie jest cenną wartością, ale nic nie działa tak motywująco na ucznia jak nagroda, a szczególnie ta namacalna, która pozwala spełnić niewielkie marzenia. Gratuluję wszystkim stypendystom udanych wyników w nauce i życzę im dalszych sukcesów w ich edukacyjnej drodze – mówi Beata Moskal-Słaniewska, prezydent Świdnicy.

Stypendia motywacyjne w całym roku szkolnym 2017/2018 otrzymało 1356 uczniów o łącznej kwocie blisko 140 tys. złotych.

/UM Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułBezdomni okupują nie tylko ławki. Legowisko także przed supermarketem
Następny artykułDziurawy fragment Sikorskiego doczeka się remontu?