Strona główna Temat dnia Będą utrudnienia w centrum Świdnicy

Będą utrudnienia w centrum Świdnicy

0

W związku z realizacja programu KAWKA pojawią się utrudnienia w ścisłym centrum Świdnicy – zapowiada Miejski Zakład Energetyki Cieplnej i prosi mieszkańców o wyrozumiałość.

Zgodnie z planem, wykorzystując mniejszy ruch drogowy podczas wakacji, ciepło systemowe wkracza na świdnicką starówkę. W rejonie ul. Pułaskiego, Mennickiej i Klasztornej będzie zakopywany ciepłociąg, który wyeliminuje kolejne kopcące kominy.

Od 16 lipca do końca miesiąca
nie będzie możliwy przejazd ul. Mennicką, na czas prac budowlanych i odtworzenia nawierzchni wyznaczone zostały objazdy.

W dniach 16-25 lipca utrudnione będzie poruszanie się ul. Klasztorną, która  jest ciągiem pieszym łączącym ul. Pułaskiego z Długą. Przejście nad wykopem będzie zapewnione specjalną kładką. Na ul. Pułaskiego prace związane z zajęciem części jezdni rozpoczną się 20 lipca i w pięciu turach potrwają do 10 sierpnia. W organizacji ruchu nie przewidziano zamknięcia tej ulicy, planuje się jedynie zwężenia, ograniczenie prędkości do 30 km/h oraz wyłączenie części miejsc parkingowych – te ostatnie już od 16 lipca.

/Źródło i zdjęcie MZEC/